Właściciel Biedronki podniesie płace pracownikom od 1 października br.Warszawa, 30.09.2016 (ISBnews) - Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, drugi raz w tym roku podniesie płace pracownikom swoich sklepów i centrów dystrybucyjnych, w całym 2016 r. na pensje przeznaczy dodatkowo ponad 100 mln zł, podała spółka.

Pensja sprzedawcy-kasjera z trzyletnim stażem pracy wzrośnie z 2 450 do 2 600 zł brutto od 1 października 2016 r.

Najniższe wynagrodzenie pracownika rozpoczynającego pracę na pełen etat na stanowisku sprzedawca-kasjer wyniesie 2300 zł brutto.

"Wynagrodzenie obowiązujące w Biedronce od października br. jest o blisko 25% wyższe od aktualnej minimalnej pensji w kraju. Pracownicy sklepów są ponadto objęci systemem premii miesięcznych, które w przypadku sprzedawców-kasjerów wynoszą do 350 zł. W ubiegłym roku średnio miesięcznie premiami objętych było ponad 80% zatrudnionych w sieci" – podała spółka.

Najniższe wynagrodzenie oferowane osobom rozpoczynającym pracę na stanowisku magazyniera wzrośnie do 2 700 zł brutto, a po trzech latach pracy wynosić będzie 3 150 złotych brutto, podała także spółka.

"JMP oferuje zatrudnionym również jeden z najbogatszych pakietów dodatków pozapłacowych. Firma jest obecnie największym prywatnym pracodawcą w kraju, który zatrudnia ponad 55 000 osób w oparciu o umowę o pracę" – podano w komunikacie.

Pierwsza tego roczna podwyżka obowiązuje od 1 kwietnia.

Obecnie działa ponad 2 690 sklepów Biedronka w ponad tysiącu miejscowości.

(ISBnews)