"Mamy preferencje do górnego przedziału widełek. Jest za wcześnie, aby mówić o tym. Zarząd podejmie decyzję w przyszłym roku, biorąc pod uwagę projekty wzrostowe, jak i potencjalne cele akwizycyjne" - powiedział Krupiński podczas konferencji prasowej.

PZU - zgodnie z ogłoszoną dziś nową polityką dywidendową - do 2020 roku zamierza przeznaczać do 20% zysku na rozwój organiczny, do 30% na finansowanie strategicznych transakcji fuzji i przejęć oraz co najmniej 50% zysku netto na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy.

Krupiński poinformował podczas konferencji, że intencją grupy PZU jest, aby wskaźnik wypłaty dywidendy był jak najwyższy.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)