"Jesteśmy zadowoleni z dużego zainteresowania inwestorów zakupem oferowanych przez nas akcji w ramach IPO. Bardzo dziękujemy za okazane zaufanie. Pozyskane środki zamierzamy w całości wykorzystać na kontynuację dynamicznego wzrostu skali działania sieci dyskontów odzieżowych w kraju i za granicą" - powiedział prezes Lech Przemieniecki, cytowany w komunikacie.

W ramach prowadzonej pierwszej publicznej oferty akcji TXM przydzielono inwestorom wszystkie z oferowanych 4 mln akcji serii E nowej emisji. Z tego inwestorom indywidualnym przydzielono 400 tys. akcji, czyli 10% łącznie emitowanych walorów, podano także.

"Średnia stopa redukcji w transzy Inwestorów Indywidualnych wyniosła 49,33%. Z kolei inwestorzy instytucjonalni objęli 3,6 mln akcji, czyli 90% łącznie oferowanych akcji, w pełni wyczerpując pulę oferowanych im walorów" - czytamy w komunikacie.

Objęte przez inwestorów akcje stanowić będą łącznie 12% podwyższonego kapitału zakładowego i uprawniać będą do wykonywania 8,8% głosów na walnym zgromadzeniu spółki rozwijającej sieć dyskontów odzieżowych TXM. Po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału będzie się on dzielił na 33,44 mln akcji, podano także.

Grupa TXM jest właścicielem sieci TXM textilmarket - drugiej największej na polskim rynku sieci odzieżowych sklepów dyskontowych.

(ISBnews)