Kraków pozwał Mostostal Warszawa o 20,8 mln zł za opóźnienia przy budowie haliWarszawa, 13.02.2017 (ISBnews) - Agencja Rozwoju Miasta (spółka gminy Kraków) złożyła pozew o zapłatę przez Mostostal Warszawa 20,82 mln zł wraz z ustawowymi odsetkami tytułem kar umownych za opóźnienia w wykonaniu robót budowlanych Hali Widowiskowo-Sportowej Czyżyny w Krakowie (obecnie Tauron Arena Kraków), podała spółka.

"Spółka po dokonaniu analizy pozwu kwestionuje w całości co do zasady, jak i co do wysokości roszczenia zgłaszane przez powoda oraz stoi na stanowisku, że nie było żadnych podstaw do naliczenia kar umownych" - czytamy w komunikacie.

Spółka poinformowała także, iż podjęła działania zmierzające do zakwestionowania roszczeń wskazanych w pozwie oraz przygotowała pozew przeciwko powodowi o roszczenia za roboty dodatkowe oraz pozostałe do zapłaty wynagrodzenie związane z budową hali.

Mostostal Warszawa S.A. jest aktywny we wszystkich podstawowych sektorach branży budowlanej, a zakres usług obejmuje generalne wykonawstwo inwestycji oraz realizację projektów "pod klucz" dla partnerów krajowych i zagranicznych. Spółka debiutowała na GPW w 1993 roku.

(ISBnews)