Dworzec Zachodni w Warszawie. Tu oszukani Ukraińcy czekają na cud [REPORTAŻ]

26 marca 2017, 09:26 | Aktualizacja: 26.03.2017, 09:34
Źródło:MAGAZYN DGP
Kolej - tory dla pociągów towarowych

Toryźródło: ShutterStock

Tu oszukani przez pracodawców Ukraińcy czekają na odmianę losu. Szukają szansy na lepsze życie, ale często tracą oszczędności. Dworzec Zachodni w Warszawie – punkt teleportacyjny do innego świata.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (46)

  • rudyPIES(2017-03-26 09:54) Zgłoś naruszenie 3411

    setki tysiecy oszukanych polaków w niemczech i łapanki z psami na polaków pracujących na czarno a inaczej nie można było! tak było jeszcze w 2006 roku

    Odpowiedz
  • rudyPIES(2017-03-26 09:57) Zgłoś naruszenie 12811

    setki tysięcy oszukanych polaków w niemczech i łapanki niemieckich policjantów z psami bez kaganców na polskich robotników którzy pracowali w niemczech tak było jeszcze w 2006 roku!!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • pior 26.03.2017(2017-03-26 10:15) Zgłoś naruszenie 8437

    Tak to wygla "demokracja i prawa człowieka" wg. "wartości zachodnich", chcieli to maja, bo jak mówi polskie przysłowie czemuś biedny boś głupi, czegoś głupi boś biedny, trzeba było słuchać Janukowycza, mieli by spokój, pracę i w miarę dobrze sobie żyli, a tak sa po prostu ludźmi n-tej kategorii, dzięki ci ameryko i unio, za ten "dobrobyt" i perspektywy "przyszłości", hahahahah.

    Odpowiedz
  • Rysiek(2017-03-26 10:46) Zgłoś naruszenie 365

    W moim Mordorskim biurowcu firma sprzątająca zatrudnia samych Ukraińców. Pracują po 14 godzin dziennie !!!!!! Wychodz im 3400 na rękę. Kto się postawi tego na zajutrz zastąpuję juź nowa osoba.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Robert62(2017-03-26 11:49) Zgłoś naruszenie 404

    Stacja Warszawa Radość, Warszawa Miedzeszyn, Warszawa Falenica, Michalin... tu grupy arabów czekają na nie wiadomo co.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Terminator(2017-03-26 11:51) Zgłoś naruszenie 222

    Dworzec Zachodni w Warszawie. Tu oszukani Ukraińcy czekają na cud.No tak jak Polacy w Berlinie!Berliner Bahnhof wita Polaków!Katastrofa!

    Odpowiedz
  • mikid uk (2017-03-26 12:26) Zgłoś naruszenie 3313

    Witamy w Polsce . Tata został oszukany przez 2 ostatnich pracodawców oraz urząd pracy . Od prywaciarzy to jak najdalej - zarobki śmieszne 10 zl netto dla wykwalifikowanego pracownika , umowy tobie nie dadzą . Z Polski to się ucieka .

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Heh(2017-03-26 12:37) Zgłoś naruszenie 144

    CO POLACY WIEDZĄ O AMERYCE I AMERYKANACH ?? TYLE CO Z TV, KSIĄŻEK, A NIGDY TAM NIE BYLI!!!! PRZECIEŻ TO UTOPIA! !!!!AMERYKI NIE MA! !!! TYLE WIECIE O AMERYCE, UKRAINIE CO Z KŁAMLIWEJ NIE RZADKO TV, NAIWNYCH KSIĄŻEK I OD KŁAMLIWYCH PUBLIKACJI ROSYJSKIEJ. MŁODZIEŻ ŚWIATA JEST DZIŚ BARDZO DO SIEBIE PODOBNA.

    Odpowiedz
  • ertre(2017-03-26 13:27) Zgłoś naruszenie 2527

    ludzie sa sobie sami winni ze musza ciezko harowac, 75% bierze kredyty na mieszkanie, windujac tym samym ceny wszystkiego od chleba po domy> zwieksza sie podaz pieniadza!! tracicie sile nabywcza ilosc pienaidza w gospodarce sie zwieksza na wasza prosbe, kolo zamkniete

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Polak(2017-03-26 17:12) Zgłoś naruszenie 1942

    Wynocha z Najjaśniejszej Rzeczpospolitej mordercy i dezerterzy !! Wołyń - pamiętamy !!! Śmierć wrogom ojczyzny bekarty !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • podkarpackie(2017-03-26 17:25) Zgłoś naruszenie 168

    W POLSCE juz dla polakow niewolniczej pracy nie ma? Ludie obudzcie sie,na wsiach wiekszosc jeszce lazienejk nie ma . Jak zlikwidowali pegery Ci ludzie zostali pozostawieni sami sobie. Moja kuzynka,pracuje prywatnie w malym sklepuku na wsi, w tamtym miesiacu zariobila 800 zl, zapomnijcie o umowie o prace, jak po 2 latach powiedzila ,zeby ja zatrudnil normalnie,powiedzilno jej, ze jak sie jej nie podoba, tam sa drzwi, i na jej miejsce sa inne. Pracuje 12 godzin dzienie,zadnego urolupu,Niewolnictwo 2017 roku! Dlaczego sie godzi? Bo inaczej na chleb by nie miala, najblizsze miasto wojewodzkie, (male) 60 km.) nie stac jej na dojazdy,zajmijcie sie POLKAMI i POLAKAMI, niewolnikami 21 wieku! Nie dziwcie sie,ze ludzie nie oszczedzaja na emerutury, jak na przykladzie jednego z wielu! Takj jest w malych misteczkach i wsiach, ludzie bez pewrswpektyw, bez szans na wyjscie z tego niewolniczego zycia.!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • raju(2017-03-26 18:32) Zgłoś naruszenie 98

    Osobiście całościowo nie potępiam wszystkich Niemców (cokolwiek to znaczy), potępiam tylko nazistów i ich zbrodnie, i tym bardziej nie zamierzam całościowo potępiać OUN/UPA, tylko tych jej członków, którzy popełnili zbrodnie przeciwko ludności cywilnej, dokładnie tak, jak nie potępiam całej AK, mimo ewidentnej głupoty powstania Warszawskiego, i mimo polskich zbrodniarzy wojennych spod ciemnej gwiazdy, bandytów, którzy mordowali ludność cywilną rodzaju Romualda Rajsa. Przecież żołnierze AK zamordowali kilkanaście tysięcy cywili pochodzenia ukraińskiego, i to przy pełnej zgodzie przywódców tej organizacji. Tak nakręcała się wzajemna nienawiść! Tak w ogóle, to ukraińscy neobanderowcy i polscy neoburyści mogą sobie podać ręce; reprezentują ten sam poziom ideologicznego otumanienia. To nie wszyscy Ukraińcy uważali Polaków, Żydów, etc. za wrogów. Uważali tak wyłącznie radykalni etniczni nacjonalności, tak jak nie wszyscy Niemcy uważali Żydów, Cyganów za wrogów, tylko wyłącznie niemieccy naziści. Dlatego właśnie owi ekstremiści z OUN/UPA mordowali także swoich "braci" Ukraińców, tych którzy przed wojną działali na rzecz przyjaznych polsko-ukraińskich relacji, a także tych Ukraińców, którzy do rzezi etnicznej przyłączyć się nie chcieli. Dla owych ekstremistów, ci Ukraińcy, to byli zdrajcy... Radykalna forma etnicznego nacjonalizmu to toksyczna ideologia, która nie produkuje nic prócz nienawiści do innych ludzi wyłącznie na podstawie ich etnicznego pochodzenia, koloru skóry, religii, języka, itd. Radykalna forma etnicznego nacjonalizmu to choroba wieku dziecięcego ludzkości - najwyższy czas dorosnąć!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Krakus(2017-03-26 19:04) Zgłoś naruszenie 111

    Skurczysyny tak oszukiwac biednych ludzi i dorabiac sie na nich!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pracujacy(2017-03-26 20:56) Zgłoś naruszenie 57

    Zapomineli polacy jak 1989 roku stawiali pierwsze kroki na Zachodzie , system kapitalistyczny zatacza koło. HE HE HE HE HE

    Odpowiedz
  • bolo(2017-03-26 21:36) Zgłoś naruszenie 117206

    przez takich ukraińców od 4 lat nie mam pracy

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • paweł(2017-03-27 01:17) Zgłoś naruszenie 134

    UKRAIŃCÓW OSZUKUJĄ INNI UKRAIŃCY I TO MASOWO - TAKI NARÓD - OSZUSTWA I ZŁODZIEJSTWO MA W GENACH - WIEM JAK TO DZIAŁA - BO WIDZIAŁEM a takie teksty jak ten w domyśle napisane w pronacjoukraińskim tonie służą zrzuceniu odpowiedzialności za taki proceder na polaków ( szczególnie zależy na tym wszelkim organizacjom ukraińskim w polsce, które w rzeczywistości są nacjonalistyczne ) Zapłaciła za załatwienie roboty znajomemu pośrednikowi, czyli zapłaciła ukraińskiemu znajomemu, który jak widzimy ją oszukał - takich ma rodaków - oszukują, kradną na potegę, a do tego kłamią w sprawach historycznych - tacy po prostu są, niech więcej swojemu znajomemu nie wierzy pomógł też zorganizować wizę. za kasę jej ukraiński znajomy załatwił fikcyjne pozwolenie na pracę - właśnie tak masowo oszukują ukraińcy, dlatego ich jest tak dużo w Polsce Wszyscy tak robią, za wszystko trzeba płacić. Nawet za każdy numer telefonu w Polsce tak, zgadza się, wszyscy ( albo zdecydowana większość ) ukraińców tak robi - oszukuje i wyłudza lewe pozwolenia o pracę a także karty polaka. i kolejny dowód na oszukańczy proceder ukraińców - nawet za numer telefonu kazali jej zapłacic - numer - który można kupić w polsce w kiosku! chore. poza tym, ze jej rodacy to oszuści to widzimy z tego artykułu, że sama ona reprezentuje typową ukraińską patologię i biedotę ( nawet 100 usd pozyczałą od znajomych - chociaż podróż do polski z ukrainy to - nawet przy jej bagażu koszt max.50 - 80 zł - wiem bo podróżowałem z z opisanego rejonu do polski. następnie - dlaczego została na dworcu? bo ukraiński pośrednik dla zysku sprowadza więcej swoich rodaków niż w ogóle potrzeba bez konsultacji z polskim pracodawcą. później nie martwi się, ze ktoś zostął na dworcu - tylko, że efekt propagandowy i zła fama spada na polaków - że niby wykorzystują ukraińców. a (krypto)nacjonalistom ukraińskim ( których jest wbrew pozorom dużo ) - tym w polsce i na ukrainie - tylko na tym zależy i na cos takiego czekają. pamiętajmy - ponad 40% ukraińców nie pracuje w miejscu pracy opisanym na pozwoleniu o pracę, na podkarpaciu ponad 80! teraz widzimy z jaką skalą oszustw mamy do czynienia ze strony ukraińców. kilkaset tysiećy ukraińców jest w polsce nielegalnie. nikt nad tym nie panuje. podsumowując, tekst w domyśle pokazuje "pokrzywdzonych" ukraińców, tylko, że nie wspomina o fakcie, ze zostają najczęściej pokrzywdzeni przez swoich rodaków - ukraińców - i to również przez tych z gębami wytartymi nacjoszowinistycznymi hasełkami

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • AAA(2017-03-27 12:44) Zgłoś naruszenie 30

    Hmm...z jednej strony żal, z drugiej strony oszusta np. Andreya Vasilievicza (FM Group Ukraine) - obecnie poszukiwanego listem gończym, który nie tylko okradł setki przedsiębiorców z Polski, ale również własnych rodaków... Mentalność ludzi ukrainy to: oszklować i okraść Polaków...

    Odpowiedz
  • Kazimierz R.(2017-03-27 12:47) Zgłoś naruszenie 40

    Z jednej strony żal, z drugiej strony - nie. Osobiście miałem do czynienia z Ukrainą przez wiele lat, oszustwa względem polskich przedsiębiorców to dzień powszedni. Dla przykładu człowiek, który okradł kilkanaście podmiotów polskich - Andrey Vasilievicza (FM Group Ukraine - podszywał się pod duża firmę) - obecnie poszukiwanego listem gończym, poszukuje policja i interpol. A teraz przyjeżdżają do Polski w poszukiwaniu pracy... Mentalność ludzi ukrainy to: oszklować i okraść Polaków...

    Odpowiedz
  • PLka(2017-03-27 12:56) Zgłoś naruszenie 50

    No to teraz niech portal pochwali się art. o oszukanych Polakach na dworcach Europy. Jesteście tacy troskliwi wobec Ukraińców to pewnie wobec Polaków macie pełne archiwum troskliwych tekstów.

    Odpowiedz
  • west(2017-03-27 21:01) Zgłoś naruszenie 40

    Autorka poszla na lep ukrainskiej cwaniary jak jej tam ula ale jest jedno ale ... i chciala zmiekczyc mi serce, ale sie nie udalo. Nastepna propaganda jak to biedni upaincy zostali oszukani przez kapitalistow Polakow. Kto sie na to dal nabrac ten frajer. Za kilka dni znow bedzie artykul jak to upaincy sa niezbedni dla polskiej gospodarki. I tak wkolko, dobrze, ze wiosna idzie.

    Odpowiedz