"Strategia GPW ogłoszona w 2014 r., z modyfikacjami, ale jest cała czas wdrażana. Wspólnie z EBOR GPW przygotowała dokument analityczny, który czeka na publikację. Współpraca z administracją państwową układa się nadspodziewanie dobrze. W Ministerstwie Finansów mamy świetnego partnera i komfort pracy. Pomysły na giełdę są. Dobre produkty są w stanie pobudzić rynek. Popatrzmy na niedawne IPO Griffin i Dino. Duże, mocne debiuty są kołem zamachowym rozwoju rynku" - Grzywiński podczas konferencji inwestorskiej.

"Giełda jest w ciekawym momencie. Mamy hossę. Coraz głośniej mówimy, czego giełdzie potrzeba. GPW potrzebuje teraz stabilizacji i spokoju. Mam nadzieję, że po 19 czerwca te czynniki będą zapewnione" - dodał.

Akcjonariusze Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zdecydują 19 czerwca o powołaniu prezesa, zmianach w składzie rady giełdy oraz o wypłacie 2,15 zł dywidendy na akcję.

Według Grzywińskiego, Ministerstwo Finansów zakończy do końca roku zakończy prace legislacyjne związane z rynkiem REIT. Jako drugi obszar do rozwoju wskazał rynek długu. widzi on potrzebę większej emisji długu do inwestora indywidualnego.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

>>> Czytaj też: Awantury w Unipetrolu. Orlen przymierza się do przejęcia czeskiej spółki