Konsorcjum Torpolu ma umowę z PKP PLK na prace na linii 216 za 329,2 mln złWarszawa, 18.09.2017 (ISBnews) - Konsorcjum Torpolu i Przedsiębiorstwa Usług Technicznych Intercor zawarło z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi umowę na wykonanie robót w ramach projektu pn. "Prace na linii kolejowej nr 216 na odcinku Działdowo - Olsztyn" za ok. 267,6 mln zł netto, tj. 329,2 mln zł brutto, podał Torpol, na który przypada ok. 92% wynagrodzenia.

"Przedmiot umowy zostanie wykonany zgodnie z projektem, który ma opracować Wykonawca, harmonogramem oraz według standardów technicznych, materiałowych i wykonania wskazanych przez Inwestora" - czytamy w komunikacie.

Termin realizacji prac budowlanych został określony na 21 miesięcy od dnia zawarcia umowy, natomiast okres gwarancji jakości został ustalony na 72 miesiące, podano także.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w lipcu 2014 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 770 mln zł w 2016 r.

(ISBnews)