JSW rozważa emisję obligacji na rynkach USA i polskim na początku 2018 r.Warszawa, 18.10.2017 (ISBnews) - Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) rozważa emisję obligacji o wartości 500 mln USD na rynku amerykańskim i mniejszą emisję na rynku polskim na początku 2018 r., poinformował p.o. prezesa Daniel Ozon.

"To najlepszy moment, żeby sięgnąć po nowe finansowanie. Kiedy znów przyjdzie gorszy rok i będzie mieli stratę, nie będziemy mogli rozmawiać z bankami o finansowaniu" - powiedział Ozon w wywiadzie dla agencji Reuters.

JSW rozważa emisję o wartości 500 mln USD na rynku USA oraz emisję o mniejszej wartości na rynku polskim na początku 2018 r., których celem byłoby refinansowanie obecnego zadłużenia spółki.

Spółka otrzymała oferty przeprowadzenia emisji obligacji siedmio- i dziesięcioletnich od banków inwestycyjnych, poinformował także prezes.

Na początku września br. JSW wykupiła przed terminem obligacje o wartości 127,23 mln zł oraz 22,74 mln USD. Łączna wartość nominalna niewykupionych obligacji wyemitowanych przez JSW w ramach programu emisji wynosi 565,48 mln zł oraz 101,14 mln USD, podano wówczas.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews)