- Zysk netto CD Projektu w trzecim kwartale 2017 roku wyniósł 35,7 mln. Średnia oczekiwań analityków ankietowanych przez PAP Biznes wynosiła tymczasem 41,9 mln zł.

- CD Projekt planuje w 2018 roku zakończyć tzw. beta-testy Gwinta oraz wydać pierwszy dodatek do gry - podała spółka w komunikacie prasowym.

- AmRest spodziewa się, że w krótkim terminie wyniki pozostaną pod presją kosztów związanych z integracją przejętych spółek oraz wydatkami na nowe lokale - podano w komunikacie prasowym. W czwartym kwartale grupa oczekuje jednocyfrowej dynamiki wyniku EBITDA.

- Amrest planuje w 2018 roku otworzyć ponad 300 nowych restauracji, liczy również na utrzymanie dotychczasowych pozytywnych trendów LFL - poinformował członek zarządu spółki Wojciech Mroczyński. Spodziewa się on mniejszej liczby projektów akwizycyjnych, skupi się na integracji i poprawie efektywności.

- Kredyt Inkaso koncentruje się na rozwoju na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej (EŚW), liczy na wzrost przychodów i zakłada wzrost marży operacyjnej. Program emisji obligacji spółki ma był skierowany głównie do inwestorów detalicznych - poinformował PAP Biznes Jarosław Orlikowski, p.o. prezesa spółki.

- Słabsze wyniki Fabryki Mebli Forte w ostatnich kilku kwartałach to przejściowy okres - zapewnia prezes Maciej Formanowicz. Jego zdaniem, obecnie spółka musi przejść przez okres adaptacji i przygotowania do znacznego zwiększenia produkcji i uruchomienia wytwarzania własnej płyty z początkiem 2018 roku.

- Polski rynek ochrony mienia w kolejnych latach powinien rosnąć w tempie zbliżonym do nominalnego PKB - uważa firma doradcza Deloitte. Podobnego zdania są analitycy, a także prezes wybierającego się na giełdę Konsalnetu Jacek Pogonowski, który zapowiada przejęcia i stabilną politykę dywidendową.

- Polnord wprowadził do sprzedaży 96 mieszkań na warszawskiej Woli - podała spółka w komunikacie prasowym. W całym czwartym kwartale do oferty dewelopera ma trafić łącznie prawie 400 lokali.

- Portfel zamówień grupy Torpol po pierwszych trzech kwartałach 2017 roku wynosi ponad 3,4 mld zł netto - podała spółka w komunikacie. Zarząd liczy na skokowy wzrost przychodów i zysku w 2018 roku.

- Torpol oczekuje, że czwarty kwartał będzie dla spółki najlepszym w całym 2017 roku - poinformował prezes Grzegorz Grabowski. Spółka czeka na podpisanie umowy z Nowe Jaworzno Grupa Tauron o wartości 367,28 mln zł netto i jest zainteresowana kolejnymi kontraktami tego typu.

- Ministerstwo Energii widzi potencjał Rafako przy realizacji kontraktów BAT - podał resort w odpowiedzi na interpelację poselską.

- Ciech prowadzi za ponad 100 mln zł modernizację i rozbudowę linii produkcyjnych do wytwarzania sody oczyszczonej w Niemczech. Po modernizacji zakładów, która zakończy się w 2019 roku, Ciech Soda Deutschland będzie produkować rocznie kilkadziesiąt tys. ton sody oczyszczonej o jakości farmaceutycznej - podał Ciech.

- Atal, w ramach drugiego etapu osiedla Nowe Miasto Różanka we Wrocławiu, wprowadza do sprzedaży dwa budynki z 250 mieszkaniami - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Planowany termin oddania inwestycji do użytkowania to czwarty kwartał 2019 r.

- Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na FinCrea TFI karę w wysokości 5 mln zł i cofnęła mu zezwolenie na wykonywanie działalności - poinformowała KNF w komunikacie prasowym.

- Grodno liczy na 400 mln zł przychodów ze sprzedaży w roku obrotowym 2017/2018 - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami prezes spółki Andrzej Jurczak. Spółka prowadzi rozmowy w sprawie przejęć z kilkoma podmiotami i w razie konsolidacji zakłada dodatkową emisję.

- KNF zaleca mBankowi utrzymywanie na poziomie jednostkowym funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego związanego z walutowymi kredytami hipotecznymi w wysokości 4,1 pkt. proc. ponad wartość łącznego współczynnika kapitałowego - podał bank w komunikacie. Wcześniej dodatkowy wymóg wynosił 3,81 pkt. proc.

- Producent gier Cherrypick Games zadebiutuje na rynku NewConnect w piątek, 24 listopada - poinformowała GPW w komunikacie.

- Konsorcjum firm, którego liderem jest Unibep, zawarło dwie umowy z białostockim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na realizację inwestycji drogowych na terenie województwa podlaskiego - podał Unibep w komunikacie. Łączna wartość umów wynosi ok. 68,4 mln zł netto.

================================

*** Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

================================