Współpraca ma objąć szkolenia, dostawę części zamiennych i usług inżynierskich. Czas obowiązywania umowy wynosi pięć lat. Prace rozwojowe i produkcja będą prowadzone zarówno w zakładach Electronic Systems firmy BAE Systems w Stanach Zjednoczonych, jak również na terenie WCBKT S.A. w Warszawie.

BAE Systems zatrudnia w Poznaniu ponad 100 osób, które opracowują produkty i usługi z zakresu zarządzania ryzykiem, wykrywania oszustw oraz dotyczące obszaru zgodności (compliance).

Działające od 1968 roku Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne, w którym pracuje blisko 150 pracowników, zaznaczyło, że dzięki podpisanej umowie będzie mogło znacznie poszerzyć ofertę. Pozwoli to spółce wykorzystać zakres usług Centrum Dostaw i Serwisu Sprzętu naziemnej obsługi statków powietrznych (NOSP), które stanie się integralną częścią WCBKT i w pełni zaspokoi potrzeby polskich sił zbrojnych pod względem naziemnej obsługi statków powietrznych.

WCBKT należy do - podlegającej MON - Polskiej Grupy Zbrojeniowej, która skupia ponad 60 spółek branży obronnej, stoczniowej i nowych technologii, osiągając roczne przychody na poziomie 5 mld zł.(PAP)

autor: Jakub Borowski