Alior Bank nie planuje emisji dłużnych dzięki lepszej sytuacji kapitałowejWarszawa, 10.01.2018 (ISBnews) - Alior Bank nie ma planów dotyczących dalszych emisji dłużnych w horyzoncie strategii, wobec przewidywanego poziomu współczynnika TCR wyższego o ponad 100 pb powyżej minimów regulacyjnych w całym horyzoncie strategii, poinformował bank. Po emisji o wartości 750 mln zł w IV kw. ub.r. Alior Bank planował w poprzednim planie kapitałowym z 4 października ub.r. emisje o wartości 200 mln zł w 2018 r.

"W związku z polepszeniem sytuacji kapitałowej Alior Banku, wykorzystanie instrumentów optymalizacji kapitałowej nie jest potrzebne do zapewnienia odpowiednich buforów kapitałowych na bezpiecznym poziomie powyżej minimów regulacyjnych w całym horyzoncie strategii" - czytamy w informacji aktualizującej nt. planu kapitałowego, wzrostu w IV kw. 2017 r. oraz celów strategicznych banku.

Sekurytyzacja portfela korporacyjnego jest wciąż rozważana w 2018 r., ale wobec polepszenia się sytuacji kapitałowej banku obecnie przewidywana wielkość transakcji sekurytyzacyjnej została ograniczona (120 mln złuzysku na kapitale Tier 1) i tylko na potrzeby potencjalnego przyspieszenia wzrostu ponad cel strategiczny 5-6 mld zł rocznie, dodano także.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 61,21 mld zł na koniec 2016 r.

(ISBnews)