Stanie się tak, gdy transportowy biznes z sektora ekonomii współpracy dojrzeje, a firma zacznie czerpać korzyści z inwestycji w inne obszary działalności takie jak na przykład autonomiczne pojazdy – powiedział CEO firmy Dara Khosrowshahi.

Odwrócenie negatywnego finansowego trendu byłoby drastyczną zmianą dla firmy, która przynosi rocznie miliardy dolarów straty. CEO Ubera zapewnia, że firma znajdzie sposoby na zyskanie rentowności nawet kontynuując dzisiejszą ekspansję. Dyrektor zapewnia, że Uber dokona tego do 2022 roku.

Khosrowshahi twierdzi, że Uber potrzebuje 3 lata, by zacząć zarabiać na swojej podstawowej działalności przewozu osób. Podkreśla też, że „nadal będziemy dokonywać bardzo agresywnych inwestycji”.

W trzecim kwartale poprzedniego roku firma straciła 1,46 mld dol., czyli więcej niż w drugim (1,06 mld dol.).

Reklama

Nowy CEO, który objął stanowisko pół roku temu, ma bardzo ambitne zadanie. Uber zmaga się bowiem nie tylko z problemami finansowymi. Musi stawić czoła rządowym śledztwom, zarzutom o molestowanie seksualne oraz rosnącej globalnej konkurencji. Khosrowshahi podkreśla, że bieżący rok ma być okresem powrotu do normalności.

Uber intensywnie inwestuje w technologię autonomicznej jazdy samochodów i zamierza w ciągu 18 miesięcy wprowadzić je do swojej oferty. Początkowo auta tego typu będą przemieszczały się tylko na niektórych trasach. Firma pracuje również nad lotniczymi pojazdami, które pozwolą pasażerom przemieszczać się pomiędzy miastami. Zaawansowane technologie mają być gotowe do użytku w ciągu 10 lat.

CEO Ubera zapowiedział, że chciałby, aby firma weszła nie giełdę już w przyszłym roku.