Komu zawdzięczamy sukces w VAT?

12 lutego 2018, 08:18 | Aktualizacja: 12.02.2018, 12:05
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Dochody z podatku od towarów i usług

Dochody z podatku od towarów i usługźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Uszczelnienie faktycznie poprawiło dochody z podatku, choć nie tak mocno, jak chwali się fiskus. – Odpowiada ono za 12,5 mld zł wpływów ekstra – szacuje Credit Agricole.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (14)

  • miro mazowsze(2018-02-12 17:40) Zgłoś naruszenie 1547

    credit agricol czy to kuswa polskie bankiery czy jakies francuzy obsr...ne

    Odpowiedz
  • Jurek M(2018-02-12 09:56) Zgłoś naruszenie 11583

    Lepszą ściągalność VAT, zapewniła Platforma i PSL ? /smiech/

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ambroż(2018-02-12 12:04) Zgłoś naruszenie 453

    Nie wiem czy szanowni eksperci z banków uwzględnili pakiet paliwowy przy likwidacji przekrętów w tej dziedzinie czy też bardzo duży wzrost rejestrowanej sprzedaży paliw po prostu doliczyli do "dobrej koniunktury" ?

    Odpowiedz
  • Toro(2018-02-12 18:19) Zgłoś naruszenie 4233

    Oczywiście, że ten nadzwyczajny wzrost zawdzięczamy nie-rządom PO. Przecież gdyby nie dokonana przez nich afrykanizacja Polski jako państwa to nie byłoby rekordowego rozwoju mafii VAT-owskiej, a zatem nie byłoby także czego uszczelniać...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jah(2018-02-12 13:45) Zgłoś naruszenie 236

    Wyszło 12,5 ale może być 17 albo 8... Przy takiej rozbieżności to analityk powinien być zwolniony lub przyznać się, że po prostu nie wie, lub przyznać, że artykuł jest po to, żeby zdyskredytować statystki podawane przez rząd.

    Odpowiedz
  • Krzysiek(2018-02-12 09:23) Zgłoś naruszenie 43

    Program do pit bez ściągania

    Odpowiedz
  • Jubel(2018-02-12 09:24) Zgłoś naruszenie 43

    Rozliczenie przez internet

    Odpowiedz
  • Kuba83(2018-02-12 18:20) Zgłoś naruszenie 32

    Tez uwazam ze to jest raczej z 10mld pln a nie 20 jak podaje rzad. Tylko ze 10mld to jest gigantyczna kwota dla naszego budzetu...

    Odpowiedz
  • O naiwnosci ludzka(2018-02-12 18:54) Zgłoś naruszenie 39

    "Z wyliczeniami banku Credit Agricole zgadzają się również specjaliści z innych banków, szacując przeciętnie wpływy z uszczelnienia VAT na 11-13 mld zł. Ale wskaźnik ten będzie spadać. – Tegoroczny efekt uszczelnienia można w tej chwili prognozować na około 8 mld zł – zapowiada Marta Petka-Zagajewska z PKO BP." Niemniej glupawi wolacy ciesza sie morawiecki ich oklamal ))

    Odpowiedz
  • anna(2018-02-13 07:48) Zgłoś naruszenie 11

    To chyba jasne ze rzadowi PiS

    Odpowiedz