W 2018 roku linia luksusowych aut Hyundaia zdetronizowała Audi i znalazła się na pierwszym miejscu zestawienia. Na kolejnych pozycjach znalazły się Audi, BMW, Lexus, Porsche. Co ciekawe, wysokie szóste miejsce zajął inny południowokoreański koncern Kia, wyprzedzając takie marki, jak Subaru, Tesla, Honda i Toyota.

Co prawda linia luksusowych aut Hyundaia – Genesis – składa się tylko z dwóch modeli (G80 i G90), a Audi i BMW mają w tych segmentach po 8 modeli, ale autorzy zestawienia docenili ciągłe ulepszanie koreańskich aut. Producenci samochodów z tego kraju już wcześniej zajmowali wysokie pozycje w kategoriach niezawodności i oszczędności paliwa, a teraz wdarli się na szczyt także w kategorii osiąganych wyników i segmentu Premium – relacjonuje Jake Fisher, dyrektor odpowiedzialny za testy w magazynie „Consumer Report”.

Hyundai oraz Kia nie są już postrzegani jak producenci tanich, miejskich aut. „Przez lata szefowie tych firm śledzili uważnie rankingi i dziś tworzą naprawdę konkurencyjne auta” - komentuje Fisher.

>>> Czytaj też: Bąk: Pierwsza Alfa, dla której straciłem głowę [MOTOFELIETON]