Schizofrenia na Wyspach? Londyn potępia Rosję, podczas gdy brytyjskie fundusze wspierają rozwój rosyjskiej gospodarki

22 marca 2018, 06:45 | Aktualizacja: 22.03.2018, 10:52
Źródło:Bloomberg
Flagi Wielkiej Brytanii

Flagi Wielkiej Brytaniiźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Bloomberg Creative Photos

 Władze lokalne hrabstwa Wiltshire, w którym znajduje się Salisbury, gdzie doszło do ataku na byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala, za pomocą funduszy inwestują pieniądze przyszłych emerytów m.in. w rosyjskie obligacje oraz akcje firm z Rosji – wynika z informacji agencji Bloomberg.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (19)

  • zen(2018-03-22 07:38) Zgłoś naruszenie 5320

    Nie dajmy tylko się podpuszczać angolom. Chcą wojować z ruskimi to niech sobie wojują bez naszego udziału.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • he(2018-03-22 08:13) Zgłoś naruszenie 463

    Wielka Brytania nie ma przyjaciół, ma tylko interesy.... już zapomnieliście?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Vagant(2018-03-22 09:22) Zgłoś naruszenie 4449

    Mam nadzieję ze na wyspach się obudzą i przycisną kacapów tak, że im imperialna polityka d ... wyjdzie ?

    Odpowiedz
  • gonzo(2018-03-22 11:41) Zgłoś naruszenie 3129

    Chciwość zgubi Zachód i niestety nas przy okazji. Dla kasy sprzeniewierzyli się zasadom już dawno! Żeby daleko nie szukać - zaczęło się od Chin! Nie przeszkadzało im, że łamane są tam podstawowe prawa człowieka. W USA i Europie zamykali fabryki i przenosili do Chin. Ludzie tracili pracę i przechodzili na garnuszek państwa. Chiny przejmowały technologie i bogaciły się. Teraz mogą jednego dnia rzucić ekonomicznie stany na kolana. Wystarczy, ze zażądają zwrotu kasy za amerykańskie obligacje. Z ruskimi to samo. Od lat nie przestrzegają podstawowych praw, ale nie przeszkodziło to w przyjęciu ich do WHO. Teraz finansujemy modernizację ich armii i powiększamy tajne konta Putina.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Visjoner(2018-03-22 07:07) Zgłoś naruszenie 255

    No mniej więcej. Wychodzą z UE choć Pani May i chyba już społeczeństwo tego nie chce. Jadą na ruskich choć chcą ich kasy w City (jak wiemy kaska nie śmierdzi:).

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zefirek(2018-03-22 10:10) Zgłoś naruszenie 1523

    Kraje NATO szykują odpowiedż putinkowi ! Niedługo Kreml zawyje z bólu !.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jaro(2018-03-22 11:53) Zgłoś naruszenie 61

    "W styczniu 2018 roku 10,6 proc. środków funduszu emerytalnego Rady Hrabstwa Wiltshire (w którym znajduje się Salisbury) zostało ulokowanych w rynki wschodzące za pomocą funduszu Investec." Tak jak nie lubię Ruskich — polityków, do ludzi nic nie mam, zwłaszcza do pewnej zgrabnej Rosjanki, z którą spędziłem swego czasu parę miłych chwil (pozdrawiam, Jewgienija!) — to jednak to tylko dziesięć procent, z czego tylko pewien odsetek ulokowany jest w RU. Na te obligacje nabywcy i tak się znajdą. Jasne, trzeba to kontrolować, ale tu wydaje mi się, że trochę panikujecie.

    Odpowiedz
  • kk(2018-03-22 15:32) Zgłoś naruszenie 61

    Nic się nie zmieni, nie będzie żadnych sankcji, temat zaraz ucichnie jak zawsze, liczą się tylko interesy. Odpowiednia reakcja oznaczałaby również pewną stratę dla uk, a to nie wchodzi w grę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Człowiek Zachodu(2018-03-22 17:58) Zgłoś naruszenie 63

    Gdy kremlowskie zestrzelili samolot pasażerski w którym mogłeś być Ty i Twoja rodzina to też miał byc koniec świata jaki znamy. I co? minął miesiąc i już nikt nie kojarzył, co za samolot zestrzelono i na której to było wojnie. LUDZIE ZACHODU TO PÓŁMÓZGI.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz