Kadrowe pustki. W Polsce brakuje nawet 100 tys. kierowców

28 marca 2018, 12:23
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Kadrowe dziury w publicznym transporcie zbiorowym

Kadrowe dziury w publicznym transporcie zbiorowymźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Rządzący chcieliby zamalować białe plamy w transporcie zbiorowym, ale ich plany mogą rozbić się o deficyt kierowców. Jest ich od 50 do 100 tys. za mało

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (32)

  • chłop małorolny(2018-03-30 08:14) Zgłoś naruszenie 10

    na wsi jest potężne , ukryte bezrobocie, bo 20-30-to hektarowy rolnik zajmujący się tylko uprawą zbóż, przy dzisiejszej technice, naprawdę nie ma nic do roboty, On czeka tylko na dopłaty i odszkodowania - ale jest też prawdą oczywistą, że On nie pójdzie tyrać 8 godzin , dzień w dzień - za 3 tysiące zł.

    Odpowiedz
  • ano(2018-03-29 12:36) Zgłoś naruszenie 30

    Socjalizm to system niedoboru i braków. W naszej socjalistycznej ojczyźnie brakuje ludzi którzy by pracowali za śmieszne pieniądze.

    Odpowiedz
  • Ech..(2018-03-29 09:48) Zgłoś naruszenie 20

    Problemy wymierającej populacji. Co raz więcej za starych na pracę co raz mniej młodych do pracy. Puste fabryki, puste domy i zdziwieni bezpotomni ,że nikt się nimi nie zajmuje ani nie płaci im emerytury . Proste i oczywiste jak 2x2. :-)

    Odpowiedz
  • Gustlik(2018-03-29 09:00) Zgłoś naruszenie 04

    A gdzie szukają bo ja posiadam wszystkie w/w kategorie lecz niestety nie mam doświadczenia i w 5 miejscach gdzie zakładałem swoje cv to w 2 mi powiedziano że wolą Ukraińców ( tak tak to prawda) w jednym powiedzieli że nie mam książeczki sanepidowskiej jedno że już jest nieaktualna oferta i jedna ze oni chca kierowcy z doświadczeniem bo jak orzekli oni nie są od szkolenia takie cuda są w BOCHNI

    Odpowiedz
  • u(2018-03-29 02:05) Zgłoś naruszenie 11

    nie ma zadnego problemu, kierowcy sie znajda, rynek sam ustali stawke, za ktora luzie sie znajda, szkoda czasu na takie artykuly

    Odpowiedz
  • rr(2018-03-28 21:35) Zgłoś naruszenie 14

    Poziom kierowców widać w postach.

    Odpowiedz
  • godzasfasfasf(2018-03-28 21:11) Zgłoś naruszenie 01

    Praca online jest teraz tak latwa w Internecie. Mozesz zarobic znaczna kwote w ciagu zaledwie kilku godzin. Moja dzienna wyplata to 600 $, pracuje tylko kilka godzin na Facebooku Mozesz to sprawdzic tutaj ...>>>> w­w­w­.­p­r­a­c­a­7­0­­.­c­o­m

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sid(2018-03-28 19:11) Zgłoś naruszenie 80

    ten przykład pokazuje ze wizje Korwinów i innych fanów dzikiego kapitalizmu się nie spełnia,przy niedoborze pracowników nagle pracodawca nie będzie płacił kokosów,,,

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jan88(2018-03-28 18:47) Zgłoś naruszenie 93

    Uważajcie na Kuzkiza to wydmuszka , wentyl kierowany przez służby specjalne

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • arloe(2018-03-28 17:20) Zgłoś naruszenie 100

    szukaja frajerow za nie wiele ponad minimalna a reszta pod stolem - zalezna od widzimisie welmoznego pana szefa ktory jak ma humor to wyplaci ....... nie dziwne kazdy moze wystawic ogloszenie szukamy frajera - pensja 2400 brutto

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tomek(2018-03-28 15:57) Zgłoś naruszenie 83

    Przede wszystkim rozwój kolei wszędzie na zachodzie to rozumieją w Czechach spotkać miasto powyżej 20tyś bez dobrego połączenia kolejowego to rzadkość a ja jak chce się transportem publicznym wydostać z 60 tyś Zamościa to lipa Pany zostają rozwalone marszrutki bo miejscowe cwaniaczki nawet regularne linie typu Polski Bus zablokowały (poprzez skorumpowanych samorządowców) o sensownym połączeniu kolejowym z Warszawą (gdzie jest masę studentów i pracowników ze ściany wschodniej) nie wspomnę

    Odpowiedz
  • Loki(2018-03-28 15:32) Zgłoś naruszenie 420

    Transport ludzi, to nie przewóz cebuli. Odpowiedzialność ogromna, przy śmiesznych zarobkach.

    Odpowiedz
  • Rzesz30(2018-03-28 14:44) Zgłoś naruszenie 350

    MPK Rzeszów - 1790 zł netto na początek. 1/4 odeszła na emerytury a i tak nie szanują kierowców

    Odpowiedz
  • OFIARA RUDEGO ZŁODZIEJA(2018-03-28 13:00) Zgłoś naruszenie 2913

    Spokojnie, Nasz wspaniały Rząd, który straszył nas swego czasu 5 tysiącami sierot z bliskiego wschodu z brodami do pasa, już nad rozwiazaniem tego problemu pracuje. Otóz chce nam teraz wepchnać do Polski, juz nie tylko Miliony robotników ze Wschodu ale nawet z Dalekiego i Bliskiego Wschodu! Na tym ma polegać wzrost PKB w Poslce! Zasówaj Wolaku na Uberze za 2 tys zł brutto, bo na twoje miejsce czeka juz 2óch Ukrainćów, 5 arabów i 1 Pakistańczyk! Nawet Znachorów i Szeptuchy po kursach pierwszej pomocy, chcą sciagac do Polski jako LEKARZY! chyba do trucia i roznoszenia chorób! G(n)ojek Morawiecki, Bankster bez szkoły (konczył jakaś filozofie na UW) Opłacił się swoim mocodawcom z zachodu, bo tam własnie , do montowni VW i zachodnich call center trafia ci "experci" za 2 tys zł z bliskiego wschodu i tam tez poplynął zyski z zatrudniania tych gamoni, a u nas zostanie tylko syf, głodowe stawki i bezrobocie! Zamienił Jarek Beatke na Fujarke! Mnie juz wiózł taki jeden Ciapaty Uberem tak ze podziekuje... (dogadac sie z nim nie mozna bylo w zadnym jezyku, dostał tylko z kopa zlodziej i oszust na odchodne, bo nie dosc ze zadnego europejskiego jezyka ni znał, to chciał mnie jeszcze na $ naciagnac ) Na szczescie sa jeszcze Partie które mowia nie Uchodzcom imigrantom i innym przybyszom z wątpliwymi kwalifikacjami! Nigdy wiecej nie zaglosuje juz na tych PIS-dzielców w przyszlych wyborach tylko Cookies. wiecej o planach naszego nowe łże rzadu tutaj http://forsal.pl/praca/bezrobocie/artykuly/1113746,brakuje-lekarzy-i-budowlancow-bedziemy-zatrudniac-specjalistow-z-indii-i-nepalu.html

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • freelancer(2018-03-28 12:46) Zgłoś naruszenie 329

    Aj jaj jaj! Ale sie narobilo! Eurokomuna szuka frajerow zeby na nia robic! Gdzie jestescie nasi kochani polniewolnicy? Wracajcie z Reichu, Albionu , Zielonej Wyspy i krainy Brevika! Bo my chcemy tak jak Agniesia Holland. Zeby bylo tak jak bylo. Damy wam 2 albo 3 klocki za harowe po 10 lub 12 h.

    Odpowiedz
  • dds(2018-03-28 12:44) Zgłoś naruszenie 283

    ostatnie zdanie jest kluczowe skoro pracodawcy szukaja kierowcow to niech oferuja im szkolenia zeby mogli zdobyc uprawnienia ale pseudopracodawcy sa myslami jeszze w minionej epoce kiedy to do nich przychodzily tlumy i zebraly o prace a to sie nie wroci....... te firmy ktore zaoferuja kandydatom na kierowcow mozliwosc ukoczenia kursu drogiego kursu zdobeda pracownika kiedys tak bylo z moim ojcem firma potrzebowala operatora z uprawnieniami to zamiast stawiac wymagania wyslali ojca na kurs a ten pozniej pracowal w fimie dlugie lata januszom biznesu to jednak nie do pomyslenia zaoferowac oplacenie kursu swojemu przyszlemu pracownikowi ONI CZEKAJA NA GOTOWE a to sie NIE WROCI

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Terminator(2018-03-28 12:37) Zgłoś naruszenie 233

    Słyszałem że na Ukrainie, w Bangladeszu, Wietnamie i Indii jest wielu chętnych za 2100 PLN brutto!!!LooooooL.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • he45h(2018-03-28 12:30) Zgłoś naruszenie 2421

    U mnie w miescie szukaja kierowcy autobusu za 2600 zl brutto wiec juz wiecie czemu brakuje kierowców :)

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz