MasterCard, druga na świecie sieć kart kredytowych poskoczyła o 14 proc. Goldman Sachs wspiął się w górę o 5,6 proc., a Morgan Stanley zyskał 5,4 proc. Mini-hossa w sektorze finansowym wydźwignęła Bank of America Corp. z poziomu 24-letniego minimum. Na giełdzie zyskiwały firmy handlowe, takie jak Wal-Mart Stores i Target Corp., drożejące ponad 3 proc. Liderem wzrostów została spółka Technologies Inc. zapewniając sobie lepsze niż oczekiwano zyski. Jej akcje powiększyły się o 18 proc. 

Standard & Poor’s 500, najbardziej obszerny wskaźnik amerykańskiego rynku wzbogacił się o 1,6 proc. do poziomu 845,85 pkt. Na początku czwartkowych notowań indeks stracił prawie 1,5 proc. z powodu fatalnych doniesień z amerykańskiego rynku pracy, gdzie stopa bezrobocia osiągnęła najwyższy próg od 26 lat. Indeks Dow Jones awansował o 1,3 porc. do 8063.07 pkt, a technologiczny Nasdaq zwiększył się o 2,06 proc.

„W obliczu kiepskich doniesień akcje trzymają się zupełnie dobrze. Być może mamy do czynienia z psychologicznym zwrotem” – ocenia Robert Schaeffer, menedżer z Becker Capital Management w Portland, stan Oregon.