Dekpol ma umowę z Panattoni na dwa magazyny w GdańskuWarszawa, 18.05.2018 (ISBnews) - Dekpol zawarł z Panattoni Development Europe umowę na realizację dwóch budynków magazynowych w Gdańsku, podała spółka.

"Przedmiot umowy obejmuje wykonanie dwóch budynków magazynowych z częścią socjalno-biurową o powierzchni ok. 16,6 tys. m2 oraz 25,1 tys. m2, obiektów towarzyszących, dróg wewnętrznych, placów utwardzonych i parkingów wraz z niezbędną infrastrukturą. Zakończenie budowy oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie pierwszego budynku (w związku z czym spółce ma przysługiwać wynagrodzenie netto w wysokości ok. 5% przychodów grupy kapitałowej Dekpol S.A. za 2017 r. przeliczone wg kursu euro z dnia 16 maja 2018 r.) ma nastąpić do dnia 30 lipca 2018 r." - czytamy w komunikacie.

Po zakończeniu ww. etapu inwestor ma potwierdzić rozpoczęcie przez Dekpol II etapu prac, obejmującego budowę w terminie 8 kolejnych miesięcy drugiego budynku, za co ma przysługiwać spółce wynagrodzenie netto w wysokości ok. 5% przychodów grupy kapitałowej Dekpol S.A. za 2017 r., przeliczone wg kursu euro z dnia 16 maja 2018 r., podano również.

W przypadku potwierdzenia przez inwestora rozpoczęcia realizacji drugiego budynku po dniu 30 stycznia 2019 r., Dekpol jest uprawniony do wystąpienia do inwestora o podwyższenie wynagrodzenia za prace dotyczące tego budynku, a w przypadku nie zawarcia przez strony stosownego aneksu do umowy spółka jest uprawniona do złożenia Inwestorowi oświadczenia o rezygnacji z wykonania drugiego budynku, czytamy dalej.

Dekpol opiera się na trzech głównych segmentach: usługach w zakresie generalnego wykonawstwa, produkcji łyżek i osprzętów do maszyn budowlanych i działalności deweloperskiej. Od 2015 roku akcje spółki notowane są na GPW. W 2017 r. miał 579 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)