Grupa WP.pl negocjuje z TVP emisję sygnału TV publicznej w usłudze WP PilotWarszawa, 18.05.2018 (ISBnews) - Grupa WP.pl negocjuje z TVP warunki emisji sygnału telewizji publicznej w usłudze WP Pilot, poinformowała spółka. WP w geście dobrej woli zdecydowała się wyłączyć stacje TVP ze swojej usługi do 16 lipca, na czas planowanych negocjacji, w wyniku których strony będą poszukiwały nowej formuły porozumienia na warunkach komercyjnych, dodano.

"Rozpoczęte negocjacje mogą zaprocentować nie tylko dostępem do trzech kanałów, ale do całej bogatej oferty telewizji publicznej. Wierzę, że na porozumieniu dwóch polskich spółek mediowych skorzystają przede wszystkim widzowie" - powiedział prezes WP.pl Jacek Świderski, cytowany w komunikacie.

Dla Telewizji Polskiej kluczowe jest poprawne wykonanie umowy licencyjnej. Strony zgadzają się, że obecne regulacje prawne w zakresie "must carry - must offer" są niedoskonałe. Wirtualnej Polsce zależy na porozumieniu z jej wszystkimi partnerami, podano także.

"Zależy mi na wypracowaniu nowego modelu biznesowego, który będzie dostosowany do współczesnego rynku medialnego i będzie brał pod uwagę jego wszystkie niuanse - temu będą służyły zbliżające się negocjacje. Naturalna wydaje się sytuacja, że Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej będą transmitowane na antenach Telewizji Polskiej i w na VOD.TVP.pl, czyli u nadawcy, który poniósł koszty pozyskania praw do tego wydarzenia" - powiedział prezes TVP Jacek Kurski, również cytowany w komunikacie.

Stacje TVP1, TVP2 oraz TVP Warszawa były dostępne w usłudze WP Pilot na podstawie obowiązku must carry - must offer zawartego w ustawie o radiofonii i telewizji. Takie stanowisko przedstawiła KRRiT we wrześniu 2015r roku, kiedy to nakazała TVP udostępnić spółce Netwizor program TVP1, TVP2, TVP Regionalna, podano także.

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych i e-commerce'owych. Według badania Gemius/PBI w grudniu 2017 z produktów internetowych WP korzystało 20,8 mln Polaków. Grupa jest właścicielem Domodi oraz Allani (moda), Homebook (dom i wystrój wnętrz), Wakacje.pl, Nocowanie.pl oraz eHoliday (turystyka), a także Money.pl, TotalMoney.pl oraz Finansowysupermarket.pl (usługi finansowe).

(ISBnews)