Bank of America Corp. awansował o 9,2 proc., a Citigroup podskoczyło o 10 proc. po prawie 15-proc. spadku we wtorek na fali powszechnie sceptycznej reakcji rynku na propozycje rządu w sprawie akcji ratunkowej. \Sektorowy indeks KBW Bank w efekcie obniżył się we wtorek do najniższego poziomu od 16 lat. Toteż w środę kto miał kto jeszcze jakieś środki, wybierał się na kupno akcji banków.

Niejako przy okazji podrożały średnio o 2 proc. walory, takich gigantów, jak General Electric i Microsoft. Na 10 odrębnie monitorowanych sektorów przez Standard & Poor’s 500, zwyżkowało siedem. 

„Panuje przeświadczenie, że plan ratunkowy przyczyni się w przyszłości do wzrostu gospodarczego. I będzie pomocny w sytuacji, gdy dominuje niepewność co do czasu trwania recesji i jej rozmiarów” – oceniał E. William Stone, główny strateg inwestycyjny w PNC Wealth Management w Filadelfii. 

Indeks S&P 500 zwyżkował o 0,8 proc. do 833,74 pkt. We wtorek stracił on aż 4,9 proc., najwięcej od dnia inauguracji prezydenta Baracka Obamy. Dow Jones wspiął się o 0,6 proc. do poziomu 7939,53 pkt. , a technologiczny Nasdaq zarobił 0,38 proc.