500 plus to globalne kuriozum. Nie płacisz PIT ani ZUS i jeszcze dostajesz gotówkę

27 lipca 2018, 18:30 | Aktualizacja: 30.07.2018, 09:59
Źródło:Cinkciarz.pl
Złoty

Złotyźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Bartek Sadowski

Polska jest jedynym z 35 państw badanych przez OECD, gdzie część pracujących rodzin nie dość, że nie płaci podatków czy składek na ubezpieczenie społeczne oraz emerytalne, to dodatkowo otrzymuje świadczenia społeczne. Jak to możliwe? - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (49)

  • EH...(2018-08-01 00:42) Zgłoś naruszenie 00

    "wzrost cen paliw jest tez przez to ze Trump zadecydowal o wyjściu USA z porozumienia nuklearnego z Iranem wiec przez jakis czas ceny paliw beda rosly. nic sie nie da zrobic." Co jakiś czas napotykam podobne komentarze. Bardzo widać jak ktoś usilnie stara się manipulować opinią. "To wina Trumpa!!" Jaaaaasne. W to masa ma wierzyć.

    Odpowiedz
  • lalala(2018-07-29 21:19) Zgłoś naruszenie 00

    Wynika z tego ,że według autora to bogaci powinni dostawać więcej od biednych. Na mój gust , książki dzieci do szkoły i posiłki kosztują tyle samo. Poza tym ideą było wsparcie dzieci, a nie premia za pracę dla rodziców.

    Odpowiedz
  • Jan(2018-07-29 10:42) Zgłoś naruszenie 33

    Należy wprowadzić obowiązek pracy co najmniej jednego z rodziców , pobierających 500 + i problem by się rozwiązał. A głównie z beżowymi rodzinami.

    Odpowiedz
  • inteligentny i postępowy (2018-07-29 00:28) Zgłoś naruszenie 26

    Sprowadźcie smolatych nie będziecie stękać ,że na nich kasa idzie - będzie światowo! ,panie redaktor jesteś pewnie drobniejszego płazu i z dużego miasta to mogą się "sąsiedzi" trafić na przeciwko twoich drzwi

    Odpowiedz
  • Gg(2018-07-28 19:41) Zgłoś naruszenie 514

    Artykuł tandetne wierutne bzdury

    Odpowiedz
  • DAn(2018-07-28 17:42) Zgłoś naruszenie 521

    .."500 plus to globalne kuriozum." Autorze, ile dutków za takie brednie płacą? Globalnie, to widoczne są deficyty w analizie rzeczywistości i chęci zapoznania się z sytuacją w innych, wcale nie odległych od nas, krajów wspierających rodziny nie tylko akcjami typu +500 ale mieszkaniami za friko i to nie tylko komunalnymi ale przekazywanymi na własność. Gdzie to? Ja ci nie zdradzę, bo dutki to ty dostajesz za pisanie byle jak i byle czego.

    Odpowiedz
  • Taksa(2018-07-28 17:15) Zgłoś naruszenie 22

    wzrost cen paliw jest tez przez to ze Trump zadecydowal o wyjściu USA z porozumienia nuklearnego z Iranem wiec przez jakis czas ceny paliw beda rosly. nic sie nie da zrobic.

    Odpowiedz
  • obywatel pl(2018-07-28 11:39) Zgłoś naruszenie 755

    A czy nie jest KURIOZUM, że emerytury ludzi bezdzietnych lub z jednym dzieckiem utrzymują dzieci z rodzin z dwójka dzieci lub więcej. Za nim jakiś mundruś coś napiszę to niech przeczyta na czym polega system emerytalny Bismarka który w PL istnieje.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Rene (2018-07-28 08:00) Zgłoś naruszenie 1459

    To nie PIS daje tylko my dajemy. Z naszych podatków. Nie gniewajcie się ,ale taka jest prawda

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Edgar(2018-07-27 23:07) Zgłoś naruszenie 374187

    Tak jak wolę Kościoły od meczetów tak wolę 500+ na swoich niż podobne sumy na beżowych na zasiłku którzy by się tutaj pewnie pojawili.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pitu pitu(2018-07-27 22:43) Zgłoś naruszenie 5574

    Kolejny anal-lizator po jakimś lokalnym Oksfordzie. Skąd wy ich bierzecie?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • MC (mało co)Europejczyk(2018-07-27 22:39) Zgłoś naruszenie 2269

    No cóż autor tego zlecenia na artykuł szkalujący 500+,żyje w świecie równoległym do zwykłych zjadaczy chleba ! Wazne (dla niego ) ,że zleceniodawca zapłaci za stek bzdur z pogranicza kłamstwa! Jeżeli temu Panu (autorowi )nie podoba się 500+ to kim on jest(mącicielem?) ,bo przeciez opozycja była nawet za rozszerzeniem tych uprawnień do pierwszego dziecka! Proszę autora o wskazanie choćby jednej osoby ,która odmówiłaby przyjęcia dotacji 500+. Zależy mi zwłaszcza na nazwiskach z opozycji i osób dobrze sytuaowanych!A najlepiej niech autor znajdzie kogoś z rodziny! Nie sądzę by ktokowiek znalazł się tzw honorny:) z bandy plujacych na wszystko co zrobił PIS , który zrzekłby się (tak dla przezwoitości) srodków które państwo daje na wychowanie dzieci . Dziennikarze tez jakby niekumaci nie wspominają ,że pieniądze dane rodzicom ,to daje gwarancję nalepiej wydanych pieniedzy na dzieci!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • MECENAS(2018-07-27 22:04) Zgłoś naruszenie 154181

    W IRLANDII MOJA CIOCIA Z SYNEM MIESZKA NIE PRACUJE NIE PŁACI PODATKÓW I ZGARNIA OD 3 DO 5 TYŚ ZŁ NA NASZE TEN ARTYKUŁ TO KOMPLETNA BZDURA ANTY RZĄDOWA PRAWIE W KAŻDYM KRAJU UE TAK JEST !!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jurek M(2018-07-27 21:32) Zgłoś naruszenie 2463

    500 plus, mieszkanie plus , pozwoliło zaorać post komuszą III RP !!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Anna(2018-07-27 21:13) Zgłoś naruszenie 131170

    W wiekszosci krajow europejskich istnieje dodatek rodzinny (Francja, Niemcy, Czechy...) ktory nie wchodzi w sume dochodow zarobkowych. Wiec polski system 500 plus nie jest niczym nowym w Europie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Szokujace 500+(2018-07-27 21:02) Zgłoś naruszenie 11411

    Analitykow z OECD szokuje WYSOKOSC zasilku rodzinnego /500+/, ktora stanowi 1/3 minimalnej placy netto, czy 1/6 przecietnej placy krajowej netto i do tego taka sama na kazde kolejne dziecko. Maja racje analitycy z OECD. Takich relacji jak w Polsce nie obserwuje sie w zadnym kraju OECD i chyba w zadnym kraju na swiecie. To naprawde moze szokowac.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Light(2018-07-27 20:33) Zgłoś naruszenie 6259

    Czy ja czegoś nie wiem czy tak samo jest przecież przyznawany i niezależny od dochodu Kindergeld czy Child Benefit w reszcie UE ?

    Odpowiedz
  • Karol(2018-07-27 20:27) Zgłoś naruszenie 31855

    Nie ma ani jednego pozytywnego aspektu 500plus. Zniecheca do pracy rujnujac biografie zarobkowa kobiet i ich przyszle roszczenia emerytalne, psuje rynek pracy zmniejszajac podaz, dewastuje finanse publiczne, zwieksza presje fiskalna, jako bodziec do politycznego poparcia jest przyczyna ogolnej destrukcji i dewastacji praworzadnosci.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • .(2018-07-27 19:14) Zgłoś naruszenie 46101

    Niedorozwinięty ten ekonom od cinkciarza. Od zawsze istnieje zasiłek rodzinny, w każdym kraju OECD, a 500+ nie jest niczym innym, tylko tym zasiłkiem rodzinnym, a nazwanym tak dla celów politycznych i propagandowych. Równie dobrze można by było zapisać, że zasiłek rodzinny dla drugiego i następnego dziecka zwiększamy o 500zł, wyszło by na to samo.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Wawa (2018-07-27 19:04) Zgłoś naruszenie 3855

    Anal liza o kant potluc

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz