Rząd i prezydent zmienili zdanie. To jednak człowiek odpowiada za zmiany klimatu

29 sierpnia 2018, 05:58
Źródło:wysokienapiecie
Czystsza Produkcja innowacją ekologiczną przedsiębiorstw XXI wieku

Czystsza Produkcja innowacją ekologiczną przedsiębiorstw XXI wiekuźródło: Inne

Jeszcze kilka lat temu Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda wyśmiewali teorię zmian klimatu. Dziś rząd PiS podkreśla, że wyniki badań naukowych, w których uczestniczy Polska, wykazują wpływ człowieka na ocieplanie atmosfery, prezydent Duda mówi o konieczności ograniczania emisji CO2, a Polska organizuje globalny szczyt klimatyczny ONZ. To jednak dopiero początek zmian.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (17)

 • Obecnie...(2018-08-29 06:49) Zgłoś naruszenie 106

  Obecnie mamy do czynienia z dwoma zjawiskami: 1/ ocieplaniem klimatu i 2/ zanieczyszczaniem srodowiska na potezna skale. Przyczyn ocieplania klimatu tak dokladnie to nie znamy. W przeszlosci, nawet jak nie bylo czlowieka na Ziemi, poziom morza wielokrotnie sie podnosil i obnizal, co swiadczy o oziebianiu lub ocieplaniu klimatu. Na zmiany klimatyczne czlowiek ma raczej ograniczony wplyw, ale na zanieczyszczenie, zatruwanie wszystkich elementow srodowiska przyrodniczego m.in. powietrza, gleby, wody, flory, fauny ma wplyw przeogromny. Zanieszyczenie srodowiska na swiecie koreluje z liczba ludnosci i z postepem technologicznym w tym chemicznym. Postep technologiczny bedzie postepowal i nie ma sensu go hamowac, ale zjawisko przeludnienia Ziemi w niektorych jej regionach nalezy wyraznie przyhamowac i ograniczyc do aktualnej wydolnosci srodowiska przyrodniczego np. wody.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Jac(2018-08-29 10:39) Zgłoś naruszenie 72

  Ok. 12 000 lat temu lodowiec skandynawski, którego czoło znajdowało się mniej więcej na terenie obecnego Bałtyku, cofał się w tempie ok. 300 m rocznie. Było to gwałtowne ocieplenie, bez udziału człowieka

  Odpowiedz
 • uuu(2018-08-29 09:18) Zgłoś naruszenie 73

  Dlaczego w "czasach dinozaurów" były ogromne rośliny? Bo CO2 było kilka razy więcej.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Ostatnio...(2018-08-29 07:51) Zgłoś naruszenie 70

  Ostatnio na swiecie wiele sie pisze, ze miejsce skladowania odpadow toksycznych z krajow wysoko rozwinietych i recyklingu po Azji przejma kraje Europy Wschodniej. Podkresla sie przy tym, ze np. Wlk. Brytania nie posiada odpowiedniej infrastruktury do przetwarzania odpadow tworzyw sztucznych i dlatego jest zmuszona do wywozu swoich odpadow z plastyku do krajow zamorskich. Piszacy chyba maja racje, bo osobiscie bylem swiadkiem pozaru skladowiska odpadow m. in. brytyjskiego plastyku w Zgierzu. ---- Polacy na szczycie klimatycznym powinni wyeksponowac problem recyklingu wlasnych odpadow toksycznym we wlasnych krajach. To powinien byc jeden z glownych wnioskow wielkiej konferencji klimatycznej w Polsce.

  Odpowiedz
 • Chansey(2018-08-29 07:19) Zgłoś naruszenie 65

  Jarek doszedł do wniosku, że Ziemia jednak nie jest płaska.

  Odpowiedz
 • bun(2018-08-29 07:50) Zgłoś naruszenie 42

  Ale co to wszystko zmienia. Czy człowiek ma wpływ na ocieplenie klimatu, czy nie ma, to i tak trendu nie odwrócimy, a matka natura w pewnym momencie zrobi to za nas. Przecież te całe miliony bogatych ludzi na Ziemi, z dnia na dzień nie odstawią swoich samochodów, nie przestaną ogrzewać mieszkań, nie zrezygnują z dóbr luksusowych, nie zaprzestaną nadmiernej konsumpcji, etc. Dlaczego nikt się nie nie zastanowi nad tym, że kiedyś było nas na Ziemi 3 miliardy ludu, obecnie jest 7 miliardów, a w niedalekiej przyszłości będzie 10 miliardów? Każdy z nas oddycha wydalając CO2 i inne gazy cieplarniane. Każdy chce zjeść stek, a każda dodatkowa krowa, to dodatkowa porcja metanu do atmosfery. Trzeba by wymordować połowę ludzi by ograniczyć zjawisko. W końcu dlaczego wszyscy politycy i naukowcy krzyczący w sprawie w sprawie CO2, nie agitują za masowym sadzeniem drzew na całej planecie? Przecież to najlepszy i najprostszy sposób na pochłanianie dwutlenku węgla.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Tom(2018-08-29 10:39) Zgłoś naruszenie 32

  Zręczna manipulacja - wystarczy przeanalizować zdanie - "Jeszcze kilka lat temu Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda wyśmiewali teorię zmian klimatu. Dziś rząd PiS podkreśla, że wyniki badań naukowych, w których uczestniczy Polska, wykazują wpływ człowieka na ocieplanie atmosfery". Oczywistym jest, że pomiędzy bezkrytyczną akceptacją "teorii zmian klimatu" a przyznaniem, że występuje jakiś wpływ człowieka na ocieplanie atmosfery istnieje zasadnicza różnica. Tylko nie dla medialnych manipulatorów. Czy i jaki to jest wpływ, a szczególnie co robić to ważne pytania na które trzeba uważnie poszukiwać odpowiedzi odnosząc się krytycznie do suflowanych propagandowo rozwiązań. Osuszanie kieszeni rzadko ma wpływ na klimat :-)

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • zyzio(2018-08-29 11:37) Zgłoś naruszenie 11

  Skoro Polska organizuje klimatyczne szczytowanie , to nie wypada nie szczytować razem z nawiedzonymi z tego lub innego powodu , niekonecznie ideowego. Jak mówi ciemny lud - między wronami kracz jak one.

  Odpowiedz
 • Lansowanie...(2018-08-29 13:37) Zgłoś naruszenie 11

  Lansowanie pogladu na swiecie, ze na ocieplanie klimatu ma glownie wplyw dzialalnosc czlowieka i to przede wszystkim w krajach wysoko rozwinietych jest stanowiskiem nieodpowiedzialnym i wysoce niepolitycznym.

  Odpowiedz
 • Flick(2018-08-29 20:24) Zgłoś naruszenie 10

  Ocieplenie klimatu jest cykliczne i zdarza sie raz na 1000 lat .Ocieplenia minejskie, rzymskie, sredniowieczne to tylko 3 ostatnie. W kazdym z nich temperatury byly wyzsze niz w tym naszym, wspolczesnym, mimo, ze nie bylo zadnego przemyslu a ludzi na Ziemi byla garstka. Wplyw czlowiek na zmiany klimatu jest na razie zaden. A teraz o prawdziwym niebezpieczenstwie: to powrot epoki lodowcowej. Poniewaz kazdy interglacjal trwa ok. 10 tys. lat, a nasz, Holocen juz prawie 12 wiec jedziemy na wariackich papierach a ze cyklicznosc epok lodowcowych przeplatanych miedzyzlodowaceniami jest nieublagana to nasz interglacjal tez musi sie skonczyc, sie skonczy i to relatywnie niedlugo. Powrot epoki lodowcowej przy siedmiu miliardach ludzi oznacza... no wiadomo co oznacza. (iceagegradient.com)

  Odpowiedz
 • MaTT(2018-12-23 10:07) Zgłoś naruszenie 00

  Jest też inna mniej znana opinia, stanowisko PAN , a konkretnie Polskiego Towarzystwa Geologicznego , które całkowicie przeczy obowiązującej dzisiaj poprawności ekologicznej .Piszą geolodzy że 40 lat pomiarów temperatury złożoność procesów klimatycznych, masy zależności między tymi procesami, i krótkotrwałość badań mogą prowadzić do błędnych wniosków i błędnych decyzji które trudno będzie odwrócić CO2 to tylko kilka procent wszystkich gazów cieplarnianych. Skupianie się tylko na tym, to błąd który może nas drogo kosztować i kosztuje. Polityków podejrzewam , że nikt nie przekonał .Jedynie zysk polityczny jaki mogą odnieść z przyłączenia się do grona zwolenników wpływu człowieka na klimat, zmusił ich niejako do pójścia za tą modą, trendem. To tylko tyle, i aż tyle.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze