Soja z USA może ominąć chińskie taryfy celne. Kluczem jest Argentyna

4 września 2018, 06:55
Źródło:Bloomberg
Eksport argentyńskiej mączki sojowej

Eksport argentyńskiej mączki sojowejźródło: Forsal.pl

Wojna handlowa USA – Chiny dotyka obie strony. W odwecie na amerykańskie cła Chińczycy nałożyli 25-procentową opłatę na nasiona soi sprowadzane z USA. Mimo to, soja ze Stanów Zjednoczonych nadal może płynąć do Chin bez dodatkowych opłat. Jak to możliwe? Droga z USA do Chin musi prowadzić przez Argentynę.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (4)

  • Git888(2018-09-04 09:26) Zgłoś naruszenie 20

    Czyli co z tymi sankcjami ? Najpierw nakładają puzniej uczą jak omijać ? To jak pokazali kodeks karny i naucza jak go omijać ? Podwójna moralność ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jan88(2018-09-04 08:31) Zgłoś naruszenie 210

    Na bloombergu czy na Washington post 3 mc temu był artykuł jak to US zabardzo z soja podrywać nie może bowiem poludniowa syberia --- warunki wegetacyjne--- umożliwiają uprawę tej ziemi właśnie pod tą rosline --- wzmianka jeszcze była o gotowosci wydzierżawienia 2 mln hektarow czyli 2 tys. Km2 przez FR --- terytorium FR to 17 mln km2 jeżeli 30% z tego nadaje się do uprawy to to terytorium ma wielki potecial ( to indie, albo 2 Argentyny --- pół Brazyli, 6 turcii, 8 ukrain --- w 2025 eksport żywności z FR ma miec wartość 40 mld USD --- dla porownania RP eksportuje żywność za ok. 10 mld usd --- FR powinna przenieść ambasadę z RP do Czech bowiem ten kraj staje sie liderem gospodarczym regionu z wielkim potecjalem politycznym. Nie ekonomiczne jest utrzymywanie ambasady w kraju z geopolitycznego punktu widzenia nieistotnym.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze