Nepalczyk nie poprosi o podwyżkę. Błyskawicznie wzrasta liczba pracowników z Azji

5 września 2018, 08:03 | Aktualizacja: 05.09.2018, 10:53
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Zezwolenia na pracę dla cudzoziemcówy (c)(p)

Zezwolenia na pracę dla cudzoziemcówy (c)(p)źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Są wydajni, chętnie zostają po godzinach. Nie są wybredni i nie naciskają na wzrost wynagrodzeń. Łatają dziury w naszym zatrudnieniu, bo zwęża się strumień imigracji ukraińskiej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (26)

  • ert@ert-blog.pl(2018-09-05 18:04) Zgłoś naruszenie 500

    O tej polityce solidaruszej decydują korporacje mające tu zakłady...Polaczkowie mogą się tylko przyglądać bezradnie...Zawsze mówiłem, że po opyleniu przemysłu, do sprzedaży zostanie jeszcze terytorium. I to się właśnie dzieje.

    Odpowiedz
  • Janusz B.(2018-09-05 14:43) Zgłoś naruszenie 192

    NEPALCZYK NIE POPROSI O PODYWŻKĘ? BIORĘ KAZDĄ ILOŚĆ!! MATKO BOSKO KOCHANO! Mogą być nawet z ożeczona niepełnosprawnoscią i analfabeci. Nauczą się czytać i pisać w firmie, przy rozładunku towaru i obsłudze maszyn. Gwarantuje przeszkolenie, stabilną pracę na umowę zlecenie, w przyjaznej atmosferze i systemie trzy zmianowym z mozliwościa dorobienia w nadgodzinach! Praca przy produkcji metalowych komponentów dla przemysłu pod Warszawą.

    Odpowiedz
  • O taka prawda (2018-09-05 14:41) Zgłoś naruszenie 221

    I tak Januszem tylko wygrywają gdyby nie było napływ taniej siły roboczej Janusze by pobankrutowal i ludzi by przeszli to lepszych i bardziej wydajnych firm tak utrzymujemy niekonkurencyjnych Januszu przy życiu

    Odpowiedz
  • Mobile(2018-09-05 13:16) Zgłoś naruszenie 650

    Dzięki temu tygrysy Europy mogą budować w swoich willach baseny z wieżą do skoków.

    Odpowiedz
  • To bedzie tragedia(2018-09-05 10:53) Zgłoś naruszenie 835

    Ukraincy juz wola wyjezdac do Niemiec na czarno lub legalnie u naszych sasiadow słowian. W Polsce juz zarobki sa tak niskie ze nawet Ukraincy od razu sie ewakuuje z Polsi. To ja sie im nie dziwie, skoro wiecej tam placa. Pracowalem z jednym Ukrainceim i po ok 3 latach z Polski wyjechal do Hiszpanii. A najlepsze to jest ze Nepalczyk nie prosi o podwyzje :) Jeszcze nie prosi o podwyzke tak samo jak Ukrainiec na poczatku. Jeżeli rzad mysli ze Neplaczyk nie ucieknie do Niemiec tyko bedzei siedzial i tyral to jest w bledzie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tak to wygląda(2018-09-05 10:20) Zgłoś naruszenie 4337

    Mlodzi,uciekajcie z tego poj....kraju nad Wisla.Po ukonczeniu 18 lat,nawet nie probujcie rozpoczynac tutaj swojej kariery zawodowej,tylko pakujcie od razu walizke i uciekajcie stad do normalnego kraju.Praca w PL to w >90% przypadkow zmarnowane zycie i stracony czas.Po roku 1989 gospodarka/przemysl zostaly tutaj celowo zrujnowane,aby wlasnie teraz mialy miejsce takie sytuacje.Nie popelniajcie bledu Waszych rodzicow,zrobionych w jajo przez Solidarnosc.A juz najwazniejsza sprawa,to absolutnie nie pakujcie sie w Polsce,w pieluchy.Nie sprowadzajcie na swiat kolejnego niewolnika,orajacego za miche ryzu.Rodzine zakladajcie poza granicami tego kraju istniejacego jedynie teoretycznie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • IO(2018-09-05 09:59) Zgłoś naruszenie 7623

    Zbudujemy piękny, zasobny kraj ...dla innych nacji (jak na zachodzie). Potem wyginiemy :o) Genialny plan.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • eM(2018-09-05 09:44) Zgłoś naruszenie 252

    A nie prościej byłoby całe zaangażowanie skierować na sprowadzenie tych którzy wyjechali i jeszcze mówią po polsku z nadzieją że kiedyś wrócą?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • jacekk(2018-09-05 09:35) Zgłoś naruszenie 874

    Popełniamy identyczny błąd jak zachód Europy.Tam też najpierw przyjeżdżali najpierw do pracy.Tych ludzi żadna siła już z Polski nie usunie.Ściągną rodziny,będą tworzyć getta i stwarzać problemy.Pieniądze też już zaczynamy rozdawać za darmo.Błąd,błąd i jeszcze raz błąd

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Antyterrorysta(2018-09-05 09:18) Zgłoś naruszenie 654

    Kto wogole takiemu ubereatsowi ppzwala sprowadzac setkami ludzi koni z III swiata, do naszego pieknego kraju nad wisle? Zeby jakis zagraniczny wyzyskiwacz mogl nabic sobie kieszenie zlotem a nas zostawic z tym syfem i problemami?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pejczyk(2018-09-05 09:10) Zgłoś naruszenie 15101

    W końcu stajemy się europejskim krajem. Jest kolorowo i wielokulturowo. Już niedlugo można bedzie wybrac: procesja czy salat na srodku ulicy. Rząd prowadzi politykę pro państwową, ale kto powiedział że polakami muszą być tylko ci mieszkający tu od pokoleń. Kolejne pokolenie wychowa się już w nowej ubogaconej kulturowo Polsce.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wyniszczenko(2018-09-05 09:01) Zgłoś naruszenie 840

    Elektrycy, Informatycy z nepalu.. Ale jaja ci do tej pory ktorych widzialem, pracowali jako rikszarze w uber eatsie :))) zreszta slabo rozgarniety autor artykulu chyba nie wie zeby moc wykonywac zawod ELEKTRYKA w Polsce, trzeba miec uprawnienia SEPu - tzn znac jezyk Polski, zdac egzamin przed Polska komisja i miec wyksztalcenie kierunkowe - conajmniej elektryczne zawodowe :) ale ladnie to wyglada ze programiaci informatycy i lekarze a nie analfabeci, rikszarze i tragaze.

    Odpowiedz
  • Analityk(2018-09-05 08:43) Zgłoś naruszenie 1192

    Typowe i kluczowe zdanie dla polskiego Janusza biznesu...."Są wydajni, chętnie zostają po godzinach. Nie są wybredni i nie naciskają na wzrost wynagrodzeń"....nic dodac nic ujać......

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jjj(2018-09-05 08:40) Zgłoś naruszenie 224

    Filipiny mają duży problem z ekstremistami islamskimi i chętnie ich przyślą do pracy w Polsce.

    Odpowiedz
  • I gdzie sens?(2018-09-05 08:33) Zgłoś naruszenie 434

    Wyścig szczurów, więcej, więcej i więcej. Tylko praca i pieniądze. Zycie nie istnieje.

    Odpowiedz