Polnord miał wstępnie 24,8 mln zł straty netto w I poł. 2018 r.Warszawa, 27.09.2018 (ISBnews) - Polnord odnotował 24,8 mln zł skonsolidowanej straty netto w I półroczu 2018 r. przy szacunkowych przychodach ze sprzedaży wynoszących 143,1 mln zł, podała spółka, powołując się na wstępne dane.

"Istotny wpływ na skonsolidowany wynik netto za I półrocze 2018 r. miały głównie, odnotowane w II kwartale 2018 r. następujące czynniki:
- spadek marży na działalności podstawowej związany ze wzrostem kosztów generalnego wykonawcy na inwestycjach realizowanych wcześniej przez KB Dom Sp. z o.o.,
- wzrost kosztów ogólnego zarządu,
- jednorazowe korekty uprzednio nieujmowane w sprawozdaniach finansowych" - czytamy w komunikacie.

Przedstawione wyniki finansowe mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2018 r. nastąpi 28 września 2018 r.

Polnord S.A. to firma typu holdingowego. Prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych, powoływanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Polnord realizuje projekty budowlane w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Olsztynie, Szczecinie i Wrocławiu. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)