Morawiecki: "Na wschód od Odry nikt w nie wierzy, że Nord Stream 2 to projekt biznesowy"

17 listopada 2018, 15:37 | Aktualizacja: 17.11.2018, 16:24
Źródło:PAP
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawieckiźródło: ShutterStock

Na wschód od Odry nikt w nie wierzy, że Nord Stream 2, to projekt biznesowy; z punktu widzenia Polski to bardzo niebezpieczny projekt - mówił w piątek w Hamburgu premier Mateusz Morawiecki na konferencji Future of Transatlantic Relations (FOTAR).

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (14)

  • czytelnik(2018-11-17 17:41) Zgłoś naruszenie 2110

    A gdzie jest powiedziane ze tranzyt gazu czy ropy dostarczyciel musi przesyłać przez nie przyjazne mu państwa. Jeżeli się nie podoba rosyjski gaz można kopić ponoć tańszy w USA i po kłopocie

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • pilzz(2018-11-17 19:05) Zgłoś naruszenie 1719

    Rosyjscy agenci wpływu zostali uruchomieni.Widać po wpisach

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Warto oprzytomniec(2018-11-17 18:11) Zgłoś naruszenie 1715

    A kogo interesuje zdanie "tych" na wschod od Odry. Kazdy ma prawo kupowac tam gdzie chce i nie pomoga zadne jeki i skowyty wasali USA, ktorzy chca kupowac duzo drozszy gaz od USA i sie od nich uzaleznic. Jezeli Pisland ze wzgledow wlasnie politycznych, nie chce kupowac rosyjskiego taniego gazu a drogi amerykanski, to niech przynajmniej nie dorabia do tego ideologii wielce zatroskanego o interes Europy bo sie tylko kompromituje. NS II juz wybudowal 230 km gazociagu i bedzie dalej budowal bo jest ten projekt w interesie gospodarek Niemiec, Francji, GB i Austrii i nic tutaj nie pomoze nieustanne ujadanie jednego wasala ze wschodu.

    Odpowiedz
  • Klata(2018-11-17 20:03) Zgłoś naruszenie 1713

    Morawiecki może i nie wierzy, a ja wierzę. I niech nie chrzani, że wszyscy w Polsce myślą tak jak i on bo wyrasta na wielkiego kłamcę. Zakłamanie i obłuda większości polskich polityków sięga Himalajów. Skoro tani gaz z Rosji jest polityczny to co można powiedzieć o amerykańskim drogim gazie który kupujemy pomimo jego całkowicie niekonkurencyjnej cenie?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Mafiawhawe(2018-11-17 21:39) Zgłoś naruszenie 168

    A co z przekrętem Hawe S.A Panie Morawiecki?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gerg(2018-11-18 12:13) Zgłoś naruszenie 97

    Miał na myśli tylko polin i ukrów, bo inne państwa popieraja NS II. Ot taki kitus bajduś.

    Odpowiedz
  • Newsroom(2018-11-18 10:46) Zgłoś naruszenie 912

    Mogę się założyć że szkodliwy projekt Nord Stream 2 nie powstanie i tyle. Amerykanie mają wystarczającą moc by ten projekt storpedować i nikt im nie podskoczy. Musi być dywersyfikacja węglowodorów, by Europa była bezpieczna !! Inaczej będzie polem szantażu Rosji i Niemiec ! Odezwą się wtedy wojenne demony, jak to już w historii bywało !

    Odpowiedz
  • mateuszek klamczuszek(2018-11-18 13:22) Zgłoś naruszenie 86

    Czy naprawde musicie publikowac wszystkie wytryski intelektu mateuszka klamczuszka?

    Odpowiedz