Jaki: Im więcej wiem o tym, jak działa państwo, tym bardziej jestem wściekły [WYWIAD]

27 grudnia 2018, 20:00 | Aktualizacja: 27.12.2018, 22:07
Źródło:MAGAZYN DGP
Patryk Jaki Fot. Darek Golik

Patryk Jaki Fot. Darek Golikźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Wchodząc do polityki, miałem głębsze motywacje. Jestem przekonany, że polskie państwo nie wykorzystuje swoich możliwości, bo jakość elit jest dramatycznie słaba. Im więcej wiem o tym, jak działa państwo, tym bardziej jestem wściekły - mówi w rozmowie z Robertem Mazurkiem Patryk Jaki.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (10)

  • Arek(2018-12-27 21:09) Zgłoś naruszenie 249

    No ale to Ty człowieku tworzysz to Państwo więc nie płacz tu krokodylimi łzami. Wybory idą to trzeba się znów lansować ?

    Odpowiedz
  • arek(2018-12-27 21:45) Zgłoś naruszenie 1115

    O jaki mi żal Patryczka.

    Odpowiedz
  • A gdzie nasz Misio z zaplecza apteki?(2018-12-27 21:58) Zgłoś naruszenie 3117

    Od 3 lat PiS ma wszystko. Sejm. Senat. Trybunał konstytucyjny. Prezydenta. No i jak wygląda to "państwo"? Syneczkowie w banku światowym za pół Miliona pensyjki, koleżaneczki od pończoch za 700tysi... przedszkolanka w NBP za 400 tysi... Bierecki ulubieniec biskupów lata z 65 bańkami bo boi się włożyć w kasy własnych SKOKów... a spocone 150 kilogramów żywej- Prawej i Sprawiedliwej wagi Bohdana Święczkowskiego przekonuje nas z TV PiS że gość się pewnie pobił sam i, że to on jest winien...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kandydat na dyktatorka(2018-12-28 01:53) Zgłoś naruszenie 68

    "Im więcej wiem o tym, jak działa państwo, tym bardziej jestem wściekły"

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wyborca PiS(2018-12-28 08:06) Zgłoś naruszenie 1110

    No towarzyszu Jaki, taka krytyka rzadzacej partii marksistowskiej nie przejdzie.

    Odpowiedz
  • Szymon(2018-12-28 09:15) Zgłoś naruszenie 1712

    Jakość elit faktycznie jest bardzo niska i Patryk jest tego przykładem.

    Odpowiedz
  • roman(2018-12-28 10:00) Zgłoś naruszenie 64

    Minister jaki jest młody i ufny ale musi mieć świadomośc że w polityce nie ma sentymentów.Nawet koledzy z partii Jarosława G. z Jasła wsadza go na minę.Co robi w Rzeszowie na uczelni Patryk czy czasem nie robi doctora prawa na prywatnej uczelni WSPIA w Rzeszowie w zamian za przychylność dla lokalnych oszustów,którzy przejmowali i nadal chcą za bezcen przejmować majątek Skarbu Państwa, i nie chodzi tylko o zamek.

    Odpowiedz
  • Janek(2018-12-28 14:37) Zgłoś naruszenie 76

    Patryk Jaki jest jednym z polityków odpowiedzialnym za łamanie Konstytucji RP, osłabianiu polskiej demokracji (trójpodziału władzy) oraz co za tym idzie wspólnoty euroatlantyckiej, której soft power jest właśnie demokracja. Polska była stawiana za wzór . Polskę krytykowali niemal wszyscy na Zachodzie za: upolitycznienie TK, KRS, SN, przekształcenie mediów publicznych w tubę propagandową jednej partii, upolitycznienie Sądów Powszechnych, ograniczono wolność zgromadzeń, śledzi się ludzi w internecie, wzywa się opozycjonistów na przesłuchania. Do tego dochodzi totalne zawłaszczanie państwa od spółek przez sądy po instytucje finansowe nie mówiąc o nepotyzmie w administracji publicznej. No i gierkowska propaganda sukcesu...Polska jest zadłużona na 50% swojego PKB i w ogóle nikt w Polsce z tego powodu nie bije na alarm. A nie jest to jedyne polskie zobowiązanie. Do tego dochodzi słaba armia, brak sprawnej Obrony Cywilnej i przeglądu schronów na wypadek wojny. Nie ma dywersyfikacji energetycznej: stare instalacje, brak energii zielonej, energetyki atomowej, nie patrzy się w przyszłość. Puszczę Białowieską jak się wycinało tak się dalej wycina. Rakotwórczy smog pochodzenia chemicznego jak i elektromagnetyczny. Nie wymieniłem bardzo słabej polityki zagranicznej czy braku europejskiej solidarności przy podziale uchodźców bo to akurat jest Polakom obojętne, a Polacy z całą pewnością nie są ksenofobami.

    Odpowiedz