Portugalski dziennik: "Polska to dziś europejska potęga"

9 stycznia 2019, 18:28 | Aktualizacja: 09.01.2019, 19:22
Źródło:PAP
Polska

Polskaźródło: ShutterStock

Portugalski dziennik “Diario de Noticias” w środowym artykule ocenia, że Polska istnieje, gdyż wyszła w przeszłości z “próby ognia” ze strony agresorów. Określa ją mianem współczesnej “europejskiej potęgi” i przykładu sukcesu.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (59)

  • Tomek(2019-01-11 22:34) Zgłoś naruszenie 00

    Idziemy do przodu, początki są zawsze trudne.

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-01-10 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    @Georg: od 1580r. - 1640r. Portugalia była zależną prowincją Hiszpanii!!!

    Odpowiedz
  • xzx(2019-01-10 14:55) Zgłoś naruszenie 02

    Oczywiście , bo Polska BIEDRONKĄ stoi

    Odpowiedz
  • Inwestor(2019-01-10 14:53) Zgłoś naruszenie 10

    Ludzie pamiętajcie się.W Unii jest ponad 500 milionów ludzininwiekszosc nas Nie lubi.Jedna,marginalne gazeta pochwalił i już PiSowcy dostaje orgazmu.Zaczekajcie,już za chwilę zrozumiecie,jak jest naprawdę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kamil(2019-01-10 14:37) Zgłoś naruszenie 23

    Chyba w uprawie pieczarek.

    Odpowiedz
  • jo-jo(2019-01-10 12:45) Zgłoś naruszenie 102

    Nie ma nic o Petru na Maderze

    Odpowiedz
  • jan(2019-01-10 11:23) Zgłoś naruszenie 811

    Nie podniecajcie się aż tak bardzo pozytywnym artykułem. Media są sprzedajne wszędzie na świecie. Ciekaw jestem ile zapłacili portugalscy właściciele BIEDRONKI aby nasze władze trochę połechtać pozytywnym artykułem w ichniej prasie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ada(2019-01-10 10:57) Zgłoś naruszenie 77

    Bzdury , biurokracja rozdęta do granic możliwości , urzędnicy zżerają nas.

    Odpowiedz
  • LL(2019-01-10 10:48) Zgłoś naruszenie 33

    Potega :) -> https://forsal.pl/artykuly/1391207,sila-nabywcza-w-polsce-2018-dane-dla-powiatow.html

    Odpowiedz
  • fiodor99(2019-01-10 09:30) Zgłoś naruszenie 65

    Piszą tak bo chcą zwiększyć inwestycje w Polsce i liczą na lepsze traktowanie przez władzę. Tak działa normalne Państwo, wspomaga swoje firmy podczas ich ekspansji za granicami, nawet takimi środkami.

    Odpowiedz
  • PRala tvp(2019-01-10 09:18) Zgłoś naruszenie 713

    Tak, jesteśmy mocni w gębie.

    Odpowiedz
  • PolakNaEmigracji(2019-01-09 22:35) Zgłoś naruszenie 839

    Wracajcie do Izraela z tą swoją propagandą.

    Odpowiedz
  • Marian gasior z wierzchladu(2019-01-09 22:34) Zgłoś naruszenie 7739

    Brawo Pis brawo p Morawiecki jeszcze 10 lat i zobaczycie

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • tom-ch(2019-01-09 22:15) Zgłoś naruszenie 4427

    I zeby bylo jasne nie jest to zasluga ani PIS ani POrawieckiego ani PO ale nasza i w malym stopniu Ukraicow ktorzy pracuja placa podatki i nie pobieraja wczesnych emerytur

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • zzz(2019-01-09 21:41) Zgłoś naruszenie 6713

    Nie ma w Europie kraju, który nigdy nie utracił niepodległości. Polska utraciła niepodległość zaledwie na ponad 100 lat. Przez ostatnie 1000 lat Polska wygrała 344 bitwy, co w skali świata plasuje Polskę na 7 miejscu. Wyprzedzamy Cesarstwo, Rzymskie, Chiny i Turcję. Faktem jest, że ostatnie 200 lat nie były dla Polski korzystny, ale przed nami kolejne setki, a może i tysiące lat istnienia. Izrael utracił państwowość na 2 000 lat, i co? Odzyskali ją. Polskie 100 lat to pikuś!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Terminator(2019-01-09 21:29) Zgłoś naruszenie 39

    @Terminator: dlaczego używasz mojego nicku bolszu??? Nie masz twojego???

    Odpowiedz
  • Wyborca PiS(2019-01-09 21:23) Zgłoś naruszenie 3243

    To wszystko jest dziewictwem sp. Lecha Kaczynskiego.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Zygmunt(2019-01-09 20:45) Zgłoś naruszenie 13511

    Po prostu sięgamy po to, co nasze. Kiedyś żaden sąsiedni kraj nie był w stanie nas pokonać w pojedynkę. Wykorzystali nasze wykrwawienie się wojnami domowymi, pierwsza była Szwecja. Przez Potop Szwedzki straciliśmy 40% obywateli... Potem 3 mocarstwa wymazały nas z mapy, w pojedynkę się nas bali. Tak jak Chiny odzyskują, co ich, tak i nasza kolej przyjdzie.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • były wyborca leni z PO(2019-01-09 20:36) Zgłoś naruszenie 6795

    Na TVN eksperci gadają ,co innego,że kraj w UE z którym nikt już się nie liczy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Makrel von Poppelin(2019-01-09 19:55) Zgłoś naruszenie 562

    Mile, ale trzeba zawsze miec w glowie cos co szlo jakos tak: "Bywa czesto zwiedzionym, kto lubi byc chwalonym, Kruk mial w dziobie ser, ogromny...." Nie zwarzac na pochlebstwa, robic co nalezy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz