Szef Facebooka Mark Zuckerberg powiedział w piątek po spotkaniu z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, że czuje się „zachęcony” i „optymistycznie nastawiony do przepisów", których stosowanie w sieciach społecznościowych planują władze francuskie.

"Mam nadzieję, że staną się wzorem w Unii Europejskiej" - powiedział Zuckerberg w krótkim wywiadzie udzielonym dziennikarzom w Paryżu.

Przed spotkaniem prezydenta z Zuckerbergiem sekretariat stanu ds. cyfrowych opublikował raport na temat "odpowiedzialności sieci społecznych" przygotowany przez francuskich urzędników, którym Facebook otworzył swoje podwoje w ostatnich miesiącach.

Proponują oni utworzenie niezależnego organu administracyjnego w każdym z osobna kraju europejskim, odpowiedzialnego w szczególności za egzekwowanie w sieciach społecznościowych zasady przejrzystości w zakresie ustalania priorytetów i moderowanie treści publikowanych przez użytkowników Internetu.

Zuckerberg wezwał rządy do odgrywania „bardziej aktywnej roli” w regulowaniu internetu w artykule opublikowanym 30 marca w kilku gazetach na całym świecie.

>>> Czytaj też: Fronty wojny informacyjnej w Polsce: kto i jak chce na nas wpływać [WYWIAD]