Czarzasty: Zrównamy najniższą emeryturę z najniższą rentą i wynagrodzeniem. Świadczenia te powinny być wolne od podatku [WYWIAD]

9 lipca 2019, 20:00 | Aktualizacja: 10.07.2019, 09:05
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Włodzimierz Czarzasty

Włodzimierz Czarzastyźródło: ShutterStock

Grzegorz Schetyna ma największą partię i musi zdecydować, co dalej z Koalicją Europejską. Czekam bez większych emocji. Gdybym ja miał 22 proc., a Schetyna 6 proc., to wtedy ja podejmowałbym decyzję - w rozmowie z Grzegorzem Osieckim i Tomaszem Żółciakiem mówi Włodzimierz Czarzasty.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (51)

  • MLODY OFICER(2019-07-09 20:22) Zgłoś naruszenie 23932

    .ujoza potkomusza-won zdrajcy

    Odpowiedz
  • HMSM(2019-07-09 21:04) Zgłoś naruszenie 40153

    Pieniądze były ale zmiast te 30 miliardów rocznie wydać w coś co przyniesie długofalowe korzyści WSZYSTKIM rozdano je NIELICZNYM żeby zdobyć/utrzymać się u władzy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Tik (2019-07-09 21:11) Zgłoś naruszenie 19131

    "A pieniądze się znalazły " brzmi to tak, jakby politycy conajmniej swoimi prywatnymi pieniedźmi dysponowali i swoje pieniądze przeznaczyli na 500+. Cóż za hojność , cóż za gest, żeby tak publiczne pieniądze szastać na prawo i lewo, wielki socjal w Polsce budować, a przy tym kapitał polityczny i chwalić się jakimi wspaniałymi wlodarzami Ehhh... Nie ważne że gospodarczo, to Polska średnio może się pochwalić. Przemysł leży, innowacja leży, płace to kpina, eksport, to głównie proste narzędzia lub rolnictwo, ewentualnie dobra technicznie zaawansowane- niemieckich koncernów, bo Polska to montownia. Jak tych znalezionych pieniędzy zabraknie, zawsze można łupić przedsiębiorców kolejnym podatkiem lub składką ZUS.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wałek(2019-07-09 22:12) Zgłoś naruszenie 2264

    To czy 500+ się udało to zobaczymy dopiero za jakieś 2-3 lata po stanie gospodarki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pixwi(2019-07-09 22:23) Zgłoś naruszenie 1914

    500+ otrzymają rodziny z dziecmi i niepelnosprawni. Najwiecej zuskuja na tym uprawnieni do 500+, co nie płacą podatkow, troche mniej zatrudnieni uprawnieni do 500+ a traca zdrowi bezdzietni, pracujacy. Najbogatsi i niepracujacy nieuprawnieni nic nie traca i nie zyskuja. Place wynikaja z niskiej innowacji i automatyzacji. A niska innowacja wynika z niskiej produktywnosci ludzi nauki, czyli dziadkow okupujacych swoje katedry. jest to wiec bykowe w nowej odslonie.

    Odpowiedz
  • dfsdfsd(2019-07-09 23:45) Zgłoś naruszenie 22131

    Pieniądze się znalazły w kieszeniach zwykłych Polaków którzy na to wszystko muszą pracować.

    Odpowiedz
  • Jan(2019-07-10 05:36) Zgłoś naruszenie 19223

    Jak czytam te komentarze tych którzy jęczą bo jest 500 + to mdło mi się robi. Mam 53 lata nie mam dzieci ani innych przywilejów a bardzo się cieszę że jest ten program jak i inne. W Europie Zachodniej wszędzie są tego typu programy i dlatego tam "uciekali" młodzi z dziećmi bo w Polsce nie dali by rady dzieci wychować. Teraz ten trend jest powstrzymany. Z radością obserwuje jak moi znajomi wracają z powrotem z dzieciakami do kraju, bo teraz dadzą radę.

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • rtfyguhi0op[]#2!&^(2019-07-10 07:34) Zgłoś naruszenie 1520

    Brawo. Zobaczymy czy na inne obietnice znajdą się pieniądze. Polska tonie w długach, z sekundy na sekundę przybywa to nowe wysokie zadłużenie Polski, a wy szukacie pieniędzy na nowe obietnice. Brawo Wy. Moja propozycja jest taka: wprowadzić rozwiązanie Cypryjskie. Czyli zablokować konta obywatela, a za dwa tygodnie oddać im połowę tego co posiadali na koncie i już są na kolejne obietnice. A od nowego roku......... Wszyscy was pokochają.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Ed(2019-07-10 08:31) Zgłoś naruszenie 3517

    Myślałem, że Włodzimierz Czarzasty siedzi jeszcze w więzieniu po aferze Rywina, a tu znowu jest osobą publiczną. Co się tu wyrabia?!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kTn(2019-07-10 08:59) Zgłoś naruszenie 1144

    "Więc, co wy, k…, chcecie od SLD?" - czy mi się nie przywidziało? Z jaką to chołotą robi się dzisiaj wywiady...

    Odpowiedz
  • Qwertyk(2019-07-10 09:13) Zgłoś naruszenie 362

    Jaki oni maja program, jak nawet jeszcze nie wiedza z kim będą startować w wyborach. Zostały 3 miesiące w wyborcy nie wiedza czy PO skręci mocno w lewo czy zostanie centrowe. Niedopuszczalne zachowanie w rozwiniętych demokracjach.

    Odpowiedz
  • precz z komuną!(2019-07-10 09:39) Zgłoś naruszenie 2133

    Komunista sie pyta? Nie rozliczone zbrodnie wojny polsko-jaruzelskiej, uwłaszczenie się nomenklatury na majątku państwowym to mało?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nostradamus(2019-07-10 09:52) Zgłoś naruszenie 493

    no zaoszczędzimy 50 miliardów będzie się czym dzielić może jeszcze przestaniemy wypłacać 500+ i mamy następne 20 miliardów do podziału no rewelacja p.Czarzasty

    Odpowiedz
  • Tom-ch(2019-07-10 10:28) Zgłoś naruszenie 105

    Żadne świadczenie socjalne i wczesna emerytura nie może być na poziomie minimalnego wynagrodzenia bo to podważa chęć do pracy i niszczy relacje społeczne

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zły porucznik(2019-07-10 10:48) Zgłoś naruszenie 934

    Za "starego SLD" dokończono trzy bardzo ważne programy modernizacyjne wojska- F 16, KTO Rosomak i ppk Spike. Tymczasem ten wyleniały lis z owego SLD, przedstawia się jako pacyfista, i wręcz ogłasza , że będzie kolejnym hamulcowym polskiej armii. Wydaje mu się, że współczesna lewica=pacyfizm. To już partia Razem ma bardziej zdroworozsądkowe podejście, także w kwestii atomu. Dramat to " nowe" SLD.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tom(2019-07-10 11:38) Zgłoś naruszenie 20

    To fakt "ludzie to widzą" że PO, i cała zgraja niczym się nie różni od SLD. Przecież to "Porozumienie bez Barier" (bez jakichkolwiek zasad) liczy tylko głosy i stołki w słusznym lęku, że ludzie wezmą ich za bandę złodziei. Programem się nie martwią bo nieważne co mówią, zrobią i tak to co robili przez tyle kadencji, tylko znacznie ostrzej. Słowo Polska nie zostało użyte jako całkowicie zbędne. Cztery lata odstawienia od koryta doprowadza do twórczego szału w którym niejedno zostało powiedziane a najbardziej pali potrzeba "zwrotu praw nabytych dla osób dotkniętych ustawą dezubekizacyjną" - najlepiej kosztem F35 i CPK. Żenada...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • pablobodek(2019-07-10 12:16) Zgłoś naruszenie 21

    Zwolnienie emerytur od podatku to czysty populizm. Emerytury były bez podatku, więc aby obywatel emeryt wiedział, że płaci podatki dołożono do emerytur kwotę podatku, a przy wypłacie się tyle samo odbiera. Emeryt ma tyle samo ile miał. Teraz odjęcie podatku jest równoznaczne z ogromną podwyżką emerytury netto, tj. ok. 18% od brutto. I to mówię ja, emeryt. Nie chcę masowych podwyżek, bo nie chcę galopującej inflacji, nie chcę kaczyzmu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Karol(2019-07-10 12:29) Zgłoś naruszenie 02

    Inwencja polskiej polityki idzie w to, jak dodawac do konsumpcji prywatnej a nie jak stworzyc warunki dla przedsiebiorczosci, azeby chcialo sie wogole cokolwiek produkowac. Nie jest sprawa panstwa przyczyniac sie do konsumpcji prywatnej przy zaniedbywaniu oferty dobr publicznych. W warunkach niskiego bezrobocia ludzie sami zarabiaja na konsumpcje i tak na prawde nie mogs wiecej wydac na ten cel niz zarabiaja zgodnie swoja wydajnoscia. Jesli panstwo sie w to wtraca, to po pierwsze jest to biurokratycznie kosztowne, po drugie musi komus zabrac, azeby dac innemu, choc ten pierwszy moglby te pieniadze zainwestowac, ale tego nie zrobi, co pomniejszy inwestycje na rzecz problematycznej konsumpcji. Na ogol konczy sie ta redystrybucja zwiekszaniem zadluzenia oraz presja infalcyjno-fiskalna a na dluzsza mete oslabieniem wzrostu, obnizaniem stop procentowych i marazmem.

    Odpowiedz
  • Tom(2019-07-10 12:33) Zgłoś naruszenie 190

    Cztery lata postu przekształciły kawiorową lewicę w wygłodniałą bestię. Ani słowa o Polsce, czysta technokratyczna żądza koryta. Brakuje tylko dobrej puenty dla tego złożonego z PO i lewicy koktajlu Mołotowa - np. "na końcu wpada Donald i mówi "No to panowie policzmy głosy!"

    Odpowiedz
  • Edyward(2019-07-10 12:34) Zgłoś naruszenie 30

    Marzenia ściętej głowy. Powinny, zrobimy, zmienimy, damy itd. tylko czemu tego nie zrobili jak byli przy korycie przez tyle lat. Chyba czasy wierzących w takie brednie się już skończyły.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz