Indeks Dow Jones Industrial zwyżkował o 0,29 proc. do 26 860,2 pkt., podczas gdy S&P 500 wzrósł w środę ostatecznie o 0,45 proc. do 2993,07 pkt, a Nasdaq zyskał 0,75 proc., osiągając 8202,53 pkt.

Nasdaq po raz pierwszy w historii zakończył sesję powyżej 8200 pkt., a S&P 500 przekroczył w trackie notowań poziom 3000 pkt. Na zakończenie sesji indeks znalazł się o zaledwie siedem punktów poniżej tego poziomu.

Notowania Levi Strauss & Co. spadły o 12 proc. po tym, jak spółka podała, że w II kw. jej zyski spadły o 17 proc.

Walory T-Mobile US wzrosły o 4,6 proc., bowiem spółka telekomunikacyjna zastąpi przejmowaną przez IBM firmę Red Hat w indeksie S&P 500.

Akcje Tesli wzrosły o 3,9 proc. Firma przygotowuje się do zwiększenia produkcji samochodów elektrycznych w fabryce w kalifornijskim Fremont, po osiągnięciu nowego rekordu wydajności - podała w środę agencja Bloomberga, powołując się na wewnętrzny komunikat firmy.

Notowania Comcast urosły o 1,9 proc. - Goldman Sachs podniósł rekomendację dla akcji spółki do "kupuj" z "trzymaj" oraz podniósł cenę docelową akcji koncernu do 54 USD z 44 USD.

W centrum uwagi w środę znalazło się wystąpienie szefa Rezerwy Federalnej Jerome'a Powella przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów USA, którym inwestorzy upewnili się, że pod koniec lipca Federalny Komitet Otwartego Rynku obniży stopy procentowe.

W czwartek Powell będzie zeznawał przed komisją bankową Kongresu.

W ocenie rynków prawdopodobieństwo obniżki stóp procentowych sięgnęło 100 proc.: z ponad 80 proc. pewnością stopa funduszy federalnych zostanie obniżona o 25 pb, a na niecałe 20 proc. oceniane jest prawdopodobieństwo cięcia o 50 pb.

W środę opublikowano także protokół z czerwcowego posiedzenia FOMC.

"Wielu członków FOMC oceniło, że w najbliższym czasie uzasadniona byłaby dodatkowa akomodacja w polityce pieniężnej, jeśli ostatnie wydarzenia okażą się trwałe i nadal będą miały wpływ na perspektywy gospodarcze" - napisano.

Z protokołu wynika, że "argumenty za prowadzeniem bardziej akomodacyjnej polityki pieniężnej uległy wzmocnieniu".

"Podczas gdy ogólne warunki finansowe nadal sprzyjały wzrostowi, warunki te wydawały się być oparte przede wszystkim na oczekiwaniach, że Rezerwa Federalna złagodzi politykę w najbliższym czasie, aby pomóc zrównoważyć niepewność co do globalnych perspektyw i innych zagrożeń dla wzrostu gospodarczego" - napisano.

Na rynku paliw ropa WTI na NYMEX rośnie o 4,15 proc. do 60,23 USD za baryłkę, a Brent na ICE idzie w górę o 3,63 proc. do 66,49 USD/b.(PAP)