Gwałtowne hamowanie słowackiej gospodarki. Minister finansów jest zaniepokojony

14 sierpnia 2019, 19:54 | Aktualizacja: 14.08.2019, 20:28
Źródło:PAP
Bratysława, Słowacja

Bratysława, Słowacjaźródło: ShutterStock

Słowacki minister finansów Ladislav Kamenicky wyraził zaniepokojenie znacznym osłabieniem tempa wzrostu gospodarczego kraju, co uwidaczniają opublikowane w środę dane statystyczne na temat wstępnych wyników ekonomicznych w drugim kwartale.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (15)

  • Ajnsztajn(2019-08-15 15:33) Zgłoś naruszenie 60

    Każdy kraj, którego export w większości jest generowany przez firmy które są podwykonawcą a nie zarządcą zorganizowanego przedsiębiorstwa generującego produkt finalny jest skazany na ostre turbulencje gospodarcze a w szczególności małe kraje. Szwajcaria mały kraj, ale z dużą przewagą przedsiębiorstw będących na na górze łańcucha produkcyjno/usługowego nie doświadcza takich problemów. Całe gospodarki będą się teraz przeobrażać z powodu szybkiego wzrostu znaczenia automatyzacji usług i produkcji. Istnieje teraz niepowtarzalna szansza dla krajów takich jak Polska aby wejść do I ligi firm światowych, trzeba zainwestować ostro w cyfryzację, a wtedy może szybciej zmniejszy się dystans między nami a np Niemcami.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Panie Kamenicky(2019-08-15 14:50) Zgłoś naruszenie 33

    Zamiast tradycyjnego narzekania na Niemcow niech pan i pana Slowacja zwroci sie o pomoc do swojego sojusznika Polski, jesli ma pan problemy

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-08-15 13:35) Zgłoś naruszenie 71

    No i bez korony będzie ciężko utrzymać wzrost gospodarczy i konkurencyjność gospodarki słowackiej bez inwestycji w sektorze High Tech i przy takiej fatalnej strukturze gospodarczej!!! Nawet przy takich niskich pensjach jest to po prostu niemożliwe!!! Euro to czysto Niemiecko-Francuska waluta która opiera się tylko i wyłącznie na tamtych gospodarkach!!! Wiadomo, Słowacja to mały kraj z małą i prawie nie liczącą się gospodarką i to ekstremalnie uzależnioną od tej niemieckiej która przeżywa obecnie głęboki kryzys z wielu różnych powodów!!!

    Odpowiedz
  • pi(2019-08-15 10:52) Zgłoś naruszenie 70

    Wolkswagen zwolnił 3 tys ludzi na Słowacji.

    Odpowiedz
  • Makrel von Poppelin(2019-08-15 10:17) Zgłoś naruszenie 320

    25% slowackiego PKB jest zwiazane z produkcja aut. Nic powazniejszego tam praktycznie nie ma. Jakiekolwiek wachniecie w tym sektorze i jest blisko recesji, albo juz pod kreska. A teraz niech producenci aut ogranicza produkcje o np 20% (slabszy zapotrzebowanie w Europie i slabszy export do Chin) i jest kupa. Zbudowali przemyslowa monokulture od ktorej kompletnie sa uzaleznieni.

    Odpowiedz
  • Hg(2019-08-15 09:18) Zgłoś naruszenie 51

    Zbyt pozno euro wprowadzili

    Odpowiedz
  • qwe(2019-08-15 07:48) Zgłoś naruszenie 328

    jedyny kraj v4 z walutą euro, to im się sypie gospodarka

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wyszehrad to wrog numer 1 Niemcow(2019-08-15 06:56) Zgłoś naruszenie 624

    Bardzo dobrze oby tak dalej. a Niemcom nalezy tylko przypomniec ze ta Grupa Wyszehradzka to wasz wrog numer 1, TO WASZ WROG NUMER 1, powtarzam. a najbardziej zagorzalym wrogiem Niemcow w tej grupie jest Polska. Pamietajcie o tym Niemcy i jesli jeszcze macie resztki rozsadku to dobrze sie zastanowcie z kim wspolpracowac a z kim nie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • b22(2019-08-14 22:41) Zgłoś naruszenie 3415

    Ale głupi ten słowacki minister, a wystarczy dać 500 zł. + i gospodarka ruszy z kopyta, a jak by dał 500 Euro + to po prostu kosmos i wybory wygraja w cuglach .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Prawdziwy Przedsiębiorca(2019-08-14 20:35) Zgłoś naruszenie 3268

    Zrównoważony budżet. Mądre rządy wiedzą, kiedy trzeba zacisnąć pasa. U nas zaś pełny popas na bogato! A potem będzie płacz, że nie ma pracy, że pensje stoją, że jest bieda, bo zabrali 500 zł. No ale na głupotę rady nie ma.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz