Pytany przez PAP o to, czy spodziewa się, że pomysł zniesienia limitu będzie miał swój ciąg dalszy. Gowin odpowiedział, że on "tę sprawę traktuje jako zamkniętą".

"To był projekt szkodliwy dla polskiej gospodarki, podważający też zaufanie obywateli do całości rozwiązań emerytalnych. Dlatego bardzo się cieszę, że nasi partnerzy z Prawa i Sprawiedliwości oraz z Solidarnej Polski zdecydowali się wycofać swoje poparcie dla tego projektu" – powiedział wicepremier.

W ubiegłym tygodniu PiS wycofało projekt dotyczący zniesienia limitu 30-krotności przy składkach ZUS. Przeciw zniesieniu tego limitu opowiadali się nie tylko przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, ale także koalicjant PiS ze Zjednoczonej Prawicy - Porozumienie wicepremiera Gowina.

Ugrupowanie to przyjęło uchwałę, która zobowiązuje posłów i senatorów Porozumienia do głosowania przeciw likwidacji tego limitu.

W środę rzecznik rządu Piotr Müller pytany w TVN24, czy pomysł zniesienia limitu jest ostatecznie pogrzebany, powiedział: "myślę, że do tego pomysłu w tej chwili wracać nie będziemy".

Zapytany, czy rządzący wrócą do tego pomysłu w budżecie na 2021 rok powiedział, że teraz nie jest w stanie tego zadeklarować.