Anna Zarzycka-Rzepecka została p.o. prezesa Zakładów Azotowych PuławyWarszawa, 04.03.2020 (ISBnews) - Rada nadzorcza Grupy Azoty Zakładów Azotowych Puławy - największej spółki wchodzącej w skład Grupy Azoty - odwołała ze składu zarządu prezesa Krzysztofa Bednarza oraz wiceprezesów - Krzysztofa Homendę i Izabelę Świderek, podała spółka. Jednocześnie rada powierzyła wiceprezes Annie Zarzyckiej-Rzepeckiej funkcję prezesa, do czasu powołania na tę funkcję osoby wyłonionej w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Anna Zarzycka-Rzepecka jest absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku zarządzanie finansami i rachunkowość, a także Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Od stycznia 2018 r. jest wiceprezesem GA Zakładów Azotowych Puławy, wcześniej była m.in. dyrektorem departamentu korporacyjnego nadzoru właścicielskiego w Grupie Azoty (2017-2019), wiceprezesem ds. finansowych Zakładów Chemicznych Police (2016), prezesem i wiceprezesem Projprzemu (2011-2015), członkiem zarządu Lubawy (2010-2011) i prezesem Administracji Domów Miejskich w Bydgoszczy (2008-2010).

Grupa Azoty ZA Puławy wchodzi w skład Grupy Azoty. Jej akcje notowane są na GPW od 2005 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły sięgnęły 3,58 mld zł w 2018 r.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 10 mld zł w 2018 r.

(ISBnews)