"Amazon potwierdził plany otwarcia nowego centrum logistyki e-commerce o powierzchni 40 tys. m kw. w Łodzi. Firma jest już obecna w regionie i zatrudnia ponad 700 pracowników w swoim centrum w Pawlikowicach, które zostało uruchomione jesienią 2019 roku. Nowa inwestycja jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów na usługi Amazon w całej Europie i pozwoli utworzyć ponad 100 nowych miejsc pracy w regionie łódzkim" - poinformował we wtorek łódzki magistrat.

Rekrutacja na nowo utworzone stanowiska już się rozpoczęła. Poszukiwani są m.in. inżynierowie, specjaliści HR i IT, specjaliści BHP i finansów oraz kierownicy operacyjni.

"Cieszę się, że niedługo po uruchomieniu swojego pierwszego centrum logistycznego w naszej aglomeracji, tym razem firma Amazon zdecydowała się ulokować swoją inwestycję bezpośrednio w Łodzi. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, każda kolejna inwestycja i tworzone w ślad za nią nowe, atrakcyjne miejsca pracy mają szczególne znaczenie dla miasta i jego mieszkańców" – zaznaczyła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Amazon działa w Polsce od 2014 r. Do tej pory firma zainwestowała w kraju ponad 14 mld zł w centra logistyczne, badania i rozwój oraz koszty osobowe. Amazon stworzył ponad 16 tys. stałych miejsc pracy w swoich ośmiu centrach logistyki e-commerce, a także w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku i oddziale Amazon Web Services w Warszawie.

>>> Czytaj też: Microsoft uruchomi w Polsce pierwszy w regionie hub technologiczny