First Gulf Bank, kredytodawca należący do rodziny rządzącej Abu Dhabi, na zamknięciu osiągnął najwyższe notowania od 8 stycznia, kiedy bank skupował swoje akcje. Dubai Islamie Bank, pierwsza instytucja finansowa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, która działa  zgodnie z islamskim prawem bankowym, umocnił się najbardziej od 24 marca, Wzrosły także akcje Commercial Bank of Qatar oraz firmy budowlanej Orascom Construction Industries.

„Solidne wyniki Al. Rajhi zostały przyjęte przez rynek z ulgą. Inwestorzy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich uważają, że rezultaty banku w pierwszym kwartale mogły być lepsze niż zakładano, a prowizje nie będą podbijane tak agresywnie, jak wcześniej sądzono” – komentowa ł Fadi al.-Said, szef oddziału rynku kapitałowego dla Bliskiego Wschodu w  ING Investment Management w Dubaju.

Indeks ADX General w Abu Dhabi wzbogacił się o 2,2 proc., powiększając zyski za ten miesiąc o 4,4 proc. Dubai Financial Market General Index dodał 2,4 proc. a Doha Securities Market Index wzrósł o 1,6 proc.

Saudyjski Tadawul, jedyny rynek otwarty w soboty, powędrował wczoraj w górę na 3,2 proc. po tym jak Al-Rajhi Bank poinformował, że jego zyski za pierwszy kwartał zwiększyły się o 8,1 proc. Bak centralny w Arabii Saudyjskiej obniżył stopy procentowe, aby poprawić płynność rynku i zmniejszyć koszt pieniądze. Ale w niedzielę Tadawul zyskał tylko 0,1 proc.