Poza wymienionymi trzema firmami nie podano pozostałych oferentów. Wiadomo, że z zakupu akcji Energi zrezygnowało natomiast Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Wśród zainteresowanych kupnem spółki wymieniano wcześniej francuskie koncerny GDF Suez i EDF.

Jak powiedział Maciej Wewiór, w przyszłym tygodniu zostanie opublikowana "krótka lista" inwestorów, którzy będą dopuszczeni do due diligence Energi, czyli badania spółki pod kątem finansowym.

Kulczyk Investments to międzynarodowa grupa inwestycyjna specjalizująca się w transakcjach na rynkach wschodzących. Firma jest właścicielem aktywów w branży energetycznej, ropy i gazu, browarniczej, samochodowej, infrastrukturze, nieruchomościach.

CEZ to największy czeski koncern energetyczny. Spółka zajmuje się głównie produkcją i sprzedażą energii elektrycznej i ciepła. CEZ jest notowany na giełdach w Pradze i w Warszawie.

PGE Polska Grupa Energetyczna to największy producent energii elektrycznej w Polsce. Od 6 listopada 2009 roku spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

Energa jest czwartą co do wielkości grupą energetyczną w Polsce. Obsługuje 2,8 mln klientów indywidualnych oraz ponad 300 tys. firm, co daje jej ok. 16-procentowy udział w rynku sprzedaży. Grupa prowadzi działalność związaną z dystrybucją energii w północnej i środkowej Polsce.