Nowy autobus Solarisa bazuje na znanej i sprawdzonej konstrukcji Urbino 18. Wyróżnia się jednak futurystycznym designem, łączącym najnowsze trendy zarówno w branży autobusowej jak i w branży pojazdów szynowych. Autobus wyglądem przypomina tramwaje Solarisa, a nowatorska kabina kierowcy nawiązuje rozwiązaniami do kabin motorniczych.

Innowacyjny BHNS wyposażony jest w system automatycznego kierowania pojazdem i naprowadzania.

>>> Czytaj też: Solaris wprowadza BHNS - inteligentne autobusy bez kierowcy

Zastosowanie 4 drzwi samoobsługowych zapewnia płynną wymianę pasażerów na przystankach, a szerokie przejścia i całkowicie płaska podłoga ułatwiają poruszanie się wewnątrz pojazdu. Autobus dostosowany jest też do potrzeb osób niepełnosprawnych.

>>> Czytaj też: Solaris będzie produkować pociągi dla metra i szybkie koleje?

Podwyższony standard pojazdu gwarantuje pasażerom najwyższy komfort jazdy. Sprzyjają temu komfortowe siedzenia i nowoczesna aranżacja wnętrza przewidująca duży dostęp światła naturalnego, a także nowy system oświetlania z podświetlanym sufitem.

Dodatkowym atutem BHNS jest system informacji pasażera wraz z dynamicznym planem linii i przesiadek wyświetlany w czasie rzeczywistym na ekranach TFT Ultra Wild oraz system wewnętrznej i zewnętrznej zapowiedzi głosowej.

Pojazd może być wyposażony w różnego rodzaju napędy. Zaprezentowany przez Solarisa egzemplarz został wyposażony w system hybrydowy.

Przez najbliższy rok BHNS będzie teraz testowany w regionie Paryża. Jest to element większego projektu infrastrukturalnego, który w najbliższych latach zakłada budowę specjalnych, wydzielonych linii oraz zakup pojazdów typu BHNS.

Aby obejrzeć galerię, kliknij w zdjęcie poniżej

Źródło nieznane

Solaris Bus & Coach S.A. jest czołowym w Europie, polskim producentem autobusów miejskich Solaris Urbino, trolejbusów Solaris Trollino, autobusów międzymiastowych Solaris InterUrbino, autobusów specjalnych oraz tramwajów Solaris Tramino. Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku firma wyprodukowała ponad 7000 autobusów, które jeżdżą po drogach 23 krajów w ponad 300 miastach.

>>> Polecamy: Autobusowy hi-tech z Polski - wyprzedzamy zagranicznych konkurentów

Autobus Solaris BHNS w Paryżu. Fot. materiały prasowe / Forsal.pl
Autobus Solaris BHNS. Fot. materiały prasowe / Forsal.pl
Autobus BHNS Solaris Fot. materiały prasowe Solaris / Forsal.pl
Autobus BHNS firmy Solaris Fot. materiały prasowe Solaris / Forsal.pl