Konta z dzienną kapitalizacją górą

Podobnie jak w przypadku lokat bankowych, większość ofert z naszego porównania, bo aż 9 z z pierwszej dziesiątki, udostępnia kapitalizację dzienną, co pozwala uniknąć płacenia podatku od zysków kapitałowych. Wprawdzie rząd planuje od 1 stycznia 2012 r. proceder ten ukrócić, jednak na razie kapitalizacja dzienna ma się świetnie. Warto z niej korzystać, przynajmniej do końca tego roku.

Szukasz dobrego konta? Załóż takie z oprocentowaniem 4,05%

(B)ank (N)ie do (P)okonania

Reklama

Bank BNP Paribas Fortis już od listopada 2010 okupuje pozycję lidera rankingu kont oszczędnościowych. Przez ten czas najbliżej pierwszego miejsca był Polbank EFG z Rachunkiem Mocno Oszczędzającym, oprocentowanym w listopadzie ubiegłego roku na 5%. Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe to oprocentowanie 5,8% w skali roku, a drugi w rankingu Polbank EFG oferuje swoje konto Rachunek Mocno Oszczędzający „jedynie” z 4,75% (po styczniowej obniżce oprocentowania).
Kolejny weteran rankingów oszczędnościowych, MeritumKonto Silnie Zarabiające, jest oprocentowane na 4,5%. Cała pierwsza trójka to oczywiście konta oszczędnościowe z kapitalizacją dzienną. Z jednej strony, cieszy stałe wysokie oprocentowanie kont, ale z drugiej, prognozowana inflacja 4,5% powoduje, że tylko dwie, pierwsze oferty generują nam realne zyski.

Jeśli konto oszczędnościowe to jak najlepsze – znajdź je

Konta hybrydowe – przyszłość rankingów kont bankowych?

Toyota Bank pojawia się w porównaniu kont oszczędnościowych ze swoim Kontem hybrydowym. Wysokie oprocentowanie (5%) jest niestety jako jedyne w zestawieniu objęte podatkiem Belki. Może się jednak zdarzyć, że już na początku przyszłego roku opodatkowane rachunki odegrają ważniejszą rolę. Skończy się codzienna kapitalizacja, co najprawdopodobniej oznaczać będzie powrót rachunków oszczędnościowych z kapitalizacją miesięczną, a być może nawet kwartalną. Czy nastąpi poszerzenie ofert banków o konta hybrydowe, pozwalające równocześnie oszczędzać i wykonywać operacje jak na zwykłym ROR? Czas pokaże…

Ranking kont oszczędnościowych - kwota 10000 zł
poz. Bank Nazwa produktu Oprocentowanie Oprocentowanie po podatku Kapitalizacja
BNP Paribas Fortis Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe 5,80 5,80 dzienna
Polbank EFG Rachunek Mocno Oszczędzający 4,75 4,75 dzienna
Meritum Bank MeritumKonto Silnie zarabiające 4,50 4,50 dzienna
4 BPH Sezam Oszczędzam Plus 4,20 4,20 dzienna
5 Deutsche Bank db Konto Oszczędnościowe 24H 4,09 4,09 dzienna
6 Eurobank rachunek oszczędnościowy 4,05 4,05 dzienna
7 Kredyt Bank Konto Lokata Swobodna 5,00 4,05 dzienna
8 Lukas Bank Rachunek Oszczędzam (Codzienne Zyski) 4,05 4,05 dzienna
9 Toyota Bank Konto Hybrydowe 5,00 4,05 miesięczna
10 Getin Bank Konto Oszczędnościowe (internet) 4,00 4,00 dzienna
Dane na 18.05.2011