"Plan połączenia chcemy złożyć do sądu jeszcze na początku lutego , a na przełomie pierwszego i drugiego kwartału prospekt, a w zasadzie memorandum do KNF. "- powiedział Stefurak dziennikarzom po uroczystości debiutu Get Banku na warszawskiej giełdzie. Dodał, że plan połączenia będzie zawierał także parytet wymiany akcji banków.

"Zakładamy, że połączenie z Getin Noble Bankiem powinno nastąpić w pierwszej połowie tego roku. Dużo zależy od KNF, ale jeśli to będzie możliwe, to chcielibyśmy sfinalizować tę transakcję możliwie jak najszybciej, nawet w połowie drugiego kwartału" - zaznaczył prezes.

Planowane połączenie Getin Noble Banku z Get Bankiem jest ostatnim etapem przekształceń w grupie Getin Holding, zapoczątkowanych w 2011 r. Przejmującym będzie Get Bank, do którego należą akcje stanowiące 93,71% kapitału zakładowego Getin Noble Banku. Przez kilka miesięcy Get Bank będzie notowany równolegle z Getin Noble Bankiem na warszawskiej GPW, a następnie po połączeniu zmieni nazwę na Getin Noble Bank i pozostanie na giełdzie.

Oba banki złożyły już wniosek do KNF o zgodę na połączenie. Wniosek został złożony na podstawie strategii Get Bank na lata 2012-2014, przyjętej i zatwierdzonej przez zarządy i rady nadzorcze obu banków. Zakłada ona m.in. emisję akcji z prawem poboru o wartości 300-400 mln zł, która ma nastąpić po zakończeniu procesu rejestracji połączenia z Getin Noble Bankiem.

Na piątkowym debiucie na GPW akcje Get Bank zyskały na wartości 16,54% do 1,55 zł.

W I-III kw. 2011 roku Getin Noble Bank miał 881,33 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 342,41 mln zł zysku rok wcześniej.