Slim zaczął zarabiać pieniądze w wieku 10 lat: członkom rodziny sprzedawał słodycze i napoje, dwa lata później inwestował na giełdzie. Robienie interesów szło mu tak dobrze, w wieku 26 lat – gdy kończył uniwersytet w Ciudad Mexico – jego majątek był wart już ponad 40 mln dol. Dzięki agresywnym i odważnym inwestycjom szybko

Robienie interesów weszło mu w krew i szło tak dobrze, że w wieku 26 lat – gdy kończył uniwersytet w Ciudad Mexico – jego majątek był wart już ponad 40 mln dol. Szybko pomnażał pieniądze, głównie dzięki agresywnym i odważnym inwestycjom. Jednak prawdziwym przełomem był rok 1990, gdy meksykański rząd sprzedał mu dwie telekomunikacyjne firmy. To dzięki nim miliony dolarów zamienił w miliardy. Bo dziś Telmex kontroluje 90 proc. naziemnych linii (OECD podaje, że opłaty za połączenia są jednymi z najwyższych na świecie) w Meksyku, a do sieci Telcel należy 80 proc. telefonów komórkowych używanych w tym kraju.

W 2000 roku uruchomił kolejnego operatora komórkowego América Móvil, który ma już ponad 200 mln użytkowników w krajach Ameryki Łacińskiej oraz na Karaibach.

Carlos Slim inwestuje nie tylko w telekomunikację: należą do niego między innymi biura projektowe oraz deweloperskie, grupa finansowa Inbursa, sieć sklepów Sanborns oraz 6,4 proc. udziałów w wydawnictwie „New York Times”.

Czytaj więcej o Carlosie Slim Helu.