Od dziś kursują dodatkowe pociągi, które połączą duże miasta ze miejscowościami wypoczynkowymi. W sumie spółka PKP Intercity wprowadzi prawie 30 specjalnych pociągów między innymi do Wisły, Zakopanego i Gdyni. Pociągi regularnie kursujące zostały wzmocnione o dodatkowe wagony. Zapasowy tabor czeka także na bocznicach kolejowych, tak, by w razie potrzeby wzmocnić kursujące składy.

Kolejarze zachęcają też do korzystania z ofert promocyjnych. Jedną z nich jest zasada, że kupując bilet wcześniej, zapłaci się niższą cenę za przejazd. W przypadku zakupu biletu co najmniej 7 dni przed podróżą, będzie on tańszy o 10 procent w porównaniu z cennikiem. Kupując 15 dni wcześniej, jest tańszy o 15 procent. W obowiązującym od 19 marca systemie bilet kupuje się razem z miejscówką. Dzięki temu pasażerowie mają gwarancję miejsca siedzącego.

Inną ofertą, którą można wykorzystać wyjeżdżając na długi weekend, jest bilet rodzinny. Osoby dorosłe dostają wtedy 33 procent zniżki zarówno w pociągach TLK, jak i ekspresach.

Wczesnym popołudniem na Dworcu Centralnym w Warszawie nie było dużego tłoku, do kas czekało się kilka minut. Kolejarze spodziewają się jednak, że z każdą godziną ruch będzie coraz większy.