Złoty po tej publikacji nie zareagował gwałtownie, a dzisiejsze dane zostały raczej zdyskontowane w dniu wczorajszym, gdzie złoty tracił do głównych walut, a rentowność polskich obligacji 10-letnich wzrosła do poziomu 3,212%.
Dziś ważne dane otrzymaliśmy ze strefy euro. W Niemczech Indeks Instytutu ZEW obrazujący nastroje wśród analityków i inwestorów instytucjonalnych pozostał w zasadzie bez zmian. Jednak odczyt na poziomie 36,4 pkt. był niższy niż zakładała prognoza 38,3 pkt. W tym samym czasie mieliśmy publikacje produkcji przemysłowej w strefie euro. Wyniki były lepsze od prognoz, gdyż w ujęciu m/m odczyt był na poziomie 1% (prognoza 0,4%), natomiast w ujęciu r/r – minus 1,7% (prognoza -2,2%), co nadal pokazuje, iż Europa tkwi w recesji. Po tych danych eurodolar umacnia się, mimo to od niemal połowy kwietnia widać duże niezdecydowanie i ciężko określić kierunek, w którym będzie podążać główna para walutowa.


EURUSD

Na wykresie dziennym EURUSD wciąż znajduje się w chmurze Ichimoku. Oznacza to niepewność wśród inwestorów. Najbliższe wsparcie wyznacza senkou span A na poziomie 1,2915, a najbliższy opór wyznacza senkou span B na poziomie 1,3227.

USDPLN

Reklama

Na wykresie dziennym USDPLN znajduje się w chmurze Ichimoku, co oznacza że na rynek jest niepewny. Najbliższe wsparcie wyznacza senkou span B na poziomie 3,1605. Najbliższy opór wyznacza senkou span A na poziomie 3,2201.

GBPCHF

Na wykresie dziennym GBPCHF znajduje się w trendzie wzrostowym. W dniu dzisiejszym para testuje wsparcie wyznaczone przez tenkan sen na poziomie 1,4590. Najbliższy opór wyznacza ostatni szczyt na poziomie 1,4768.

EURGBP

Na wykresie dziennym EURGBP znajduje się w trendzie spadkowym. Para w dniu wczorajszym przebiła opór wyznaczony przez tenkan sen na poziomie 0,8448. Kolejny mocniejszy opór wyznacza kijun sen na poziomie 0,8517. Najbliższe wsparcie wyznacza ostatni dołek na poziomie 0,84.