Waluty

Euro odnotowało najniższą miesięczną wartość na poziomie 1.2922 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), wracając do 1.3030. Obecnie para jest na poziomie 1.30. Być może większe zmiany pojawią się po dzisiejszym spotkaniu i konferencji Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych. Prognozy jednak w większości przewidują pozostawienie stóp procentowych przez EBC na tym samym poziomie 0,5 proc.

Amerykański dolar (USD) spadł z najwyższej wartości w tym miesiącu 100.85 do poziomu 99.25 w stosunku do japońskiego jena (JPY). Dolar odzyskał część strat po opublikowaniu raportu zatrudnień ADP Non-Farm w USA, który wyszedł lepiej niż przypuszczano. Obecnie para utrzymuje się na poziomie poniżej 100 i czeka na bodziec, który pchnie ją wyżej.

Akcje

Reklama

GER 30 (DAX) spadł w przeciągu trzech dni, z wysokiego 8028 do 7732. Niemiecki spadek indeksu jest wynikiem sytuacji politycznej w Portugalii. Dzisiejsze spotkanie ECB i słowa Mario Draghiego mogą pomóc w odzyskaniu części strat.

Towary

WTI Crude (OIL) kolejne dni kontynuuje wzrost i osiągneła nowy rekord 102 dolarów (USD) za bryłkę. Jednak niestabilność polityczna w Egipcie może spowodować przerwanie importu z Bliskiego Wschodu i jednocześnie doprowadzić do wzrostu cen ropy.

Złoto (XAU) notowane jest na poziomie 1250 dolarów za uncję. Szlachetny metal może stracić przez rosnące zainteresowanie nim. Podczas gdy inwestorzy czekają na dzisiejsze decyzje ECN i BoE, wydaje się jednak, że złoto może kontynuować odbicie z ostatnich kilku dni.

Ludzie biznesu

Dolar amerykański (USD) spadł z wysokiego poziomu 1.0563 do 1.0497 w stosunku do dolara kanadyjskiego (CAD). Dolar kanadyjski umocnił się w stosunku do dolara amerykańskiego po danych co do bilansu handlowego z Kanady. Dane były lepsze niż oczekiwano, odczyt 0,3 mld, prognozy -0,78 mld. Wszystko wskazuje na to, że para w dalszym ciągu będzie utrzymywać się na takim poziomie.