Reforma OFE: Polacy odnoszą się krytycznie do propozycji rządu

29 lipca 2013, 16:10 | Aktualizacja: 29.07.2013, 16:24
Źródło:IAR

Propozycje rządu dotyczące funkcjonowania OFE zdecydowanie częściej budzą reakcje krytyczne niż pozytywne - wynika z badania CBOS.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (2)

  • Kroolik(2013-07-29 13:43) Zgłoś naruszenie 00

    Polacy są niezadowoleni stale i ze wszystkiego. Nie widziałem żadnego tekstu, który nie zostałby negatywnie skomentowany. Nie ma znaczenia, czy rząd zaproponuje podniesienie, czy obniżenie podatków, czy będzie wzrost, czy spadek stóp%, czy średnie pensje wzrosną, czy spadną - zawsze jest fontanna frustracji i wyszukiwania negatywów. Ten sondaż o OFE jest klasyczny: OFE działają źle, ale propozycji ich likwidacji się sprzeciwiam. Jakby co roku dawały 20% wzrostu przy inflacji 2%, to ludzie by napisali, że powinny dawać 30%, albo dajmy na to nie pobierać wynagrodzenia. Zawsze by się coś negatywnego znalazło.

    Odpowiedz
  • Messer(2013-07-29 18:06) Zgłoś naruszenie 00

    Małe pytanko: kiedyż to rząd wykrył że OFE działają źle ? Kiedyż to szanowni panowie profesorowie z różnych rad i fundacji , wykryli że OFE działają źle ? O ile się nie mylę to OFE działają od kilkunastu lat, były popierane przez całą klasę polityczną (bez wyjątku), OFE popierało praktycznie całe środowisko wybitnych polskich ekonomistów. A teraz po kilkunastu latach dowiadujemy się OFE mają same wady. Owszem, OFE wydymały Polskę pobierając monstrualne prowizje przy akompaniamencie zachwytów całej polskiej klasy politycznej. Obieg pieniądza przy finansowaniu polskiego długu przez polskie OFE jest jałowy, to prawda. Ale ile czasu potrzebowały wielkie autorytety ekonomii i polityki żeby się w tym zorientować ? KILKANASCIE LAT ? W takim razie szanowni panowie i panie ze wszystkich opcji i klubów nadajecie się tylko na śmietnik. NA ŚMIETNIK !!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze