"W niespełna trzy tygodnie od uruchomienia komercyjnie technologii UMTS900 T-Mobile Polska wprowadza ją na pięciu nowych obszarach. Dzięki temu szybki Internet oferowany przez T-Mobile jest już dostępny dla blisko 90% populacji Polski" – czytamy w komunikacie. 

T-Mobile Polska rozszerza zasięg szybkiego mobilnego internetu dzięki uruchomieniu technologii UMTS900 w kolejnych pięciu regionach: Jeleniogórskim, Legnickim, Leszczyńskim, Radomskim oraz Wałbrzyskim. Dzięki temu blisko 90% populacji Polski jest już w zasięgu nowej sieci T-Mobile, która oferuje transmisję danych w zależności od dostępnej technologii z prędkością do 21 Mbps (UMTS900) lub do 42 Mbps (UMTS2100). 

Udostępniona wszystkim klientom T-Mobile Polska technologia UMTS na częstotliwościach 900 MHz jest uzupełnieniem dla już wcześniej stosowanego przez T-Mobile Polska dostępu do internetu na częstotliwościach 2100 MHz. Dzięki dużo większemu zasięgowi UMTS oferowanemu przy wykorzystaniu częstotliwości 900 MHz jest możliwe świadczenie usług szybkiej transmisji danych HSPA+ z prędkościami do 21 Mbps na terenach, gdzie do tej pory nie było dostępu do szybkiego mobilnego internetu lub był on dostępny tylko w ograniczonym zakresie. 

Obecnie technologia UMTS900 została uruchomiona w 18 regionach Polski: Białostockiego, Elbląskiego, Ełckiego, Gorzowskiego, Jeleniogórskiego, Krośnieńskiego, Legnickiego, Leszczyńskiego. Nowosądeckiego, Olsztyńskiego, Przemyskiego, Radomskiego, Rzeszowskiego, Szczecińskiego, Tarnobrzeskiego, Tarnowskiego, Wałbrzyskiego i Zielonogórskiego. Wraz z prowadzeniem prac modernizacji sieci T-Mobile, technologia UMTS900 będzie wkrótce udostępniania w kolejnych regionach kraju. 

Usługi sieci T-Mobile i Heyah dostępne są na blisko 100% powierzchni Polski. Pierwszym współzałożycielem, a obecnie jedynym właścicielem T-Mobile Polska jest globalny koncern telekomunikacyjny Grupa Deutsche Telekom (DT), do której należą m.in. T-Mobile i T-Systems. DT prowadzi działalność w 50 krajach na świecie i obsługuje ponad 180 mln klientów.