"Biorąc pod uwagę prognozy dotyczące poprawy w najbliższych kwartałach sytuacji makroekonomicznej w Polsce oraz w sektorze bankowym, jak również obecną niestabilną sytuację na rynku giełdowym związaną z ostatnio ogłoszonymi założeniami do rządowego projektu reformy systemu emerytalnego, w opinii zarządu banku przeprowadzenie transakcji po ogłoszeniu wyników finansowych banku za trzeci kwartał 2013 roku pozwoli na ustalenie optymalnych warunków ponowienia oferty publicznej akcji banku w celu zwiększenia liczby akcji banku w wolnym obrocie na GPW do 15% do końca 2013 roku, zgodnie ze zobowiązaniem złożonym wobec KNF" - głosi komunikat.

W końcu czerwca br. BNP Paribas Polska zawiesił wtórną ofertę publiczną z uwagi na panującą w ostatnich dniach głęboko niekorzystną sytuację rynkową na GPW.

Oferta miała obejmować do 8,575 mln akcji nowej emisji, a cenę maksymalną ustalono na 45 zł. Oznacza to, że maksymalna wartość oferty wyniesie 385,88 mln zł brutto.

Przy założeniu, że ostateczna liczba akcji oferowanych wyniesie 8.575.186, akcje te stanowić będą 23,01% podwyższonego kapitału zakładowego. Jednakże BNP Paribas S.A. oraz niektóre z jego podmiotów zależnych,zamierzały nabyć akcje oferowane tak, aby liczba akcji banku w wolnym obrocie na GPW wzrosła ostatecznie do 15% z ok. 1% obecnie.

Reklama

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła zaktualizowany program postępowania naprawczego dla BNP Paribas Banku Polska. W ocenie KNF, pełna realizacja programu powinna pozwolić bankowi na trwałe osiąganie dodatnich wyników finansowych i poprawę głównych wskaźników ekonomiczno-finansowych oraz umożliwić zakończenie realizacji postępowania naprawczego w dotychczas zakładanym terminie, tj. do dnia 31 grudnia 2014 r.

W maju 2009 r. do Grupy BNP Paribas dołączył Fortis Bank pod nazwą BNP Paribas Fortis. W maju 2011 r. nazwę banku zmieniono na BNP Paribas Bank Polska. Grupa BNP Paribas kontroluje (bezpośrednio lub pośrednio) 99,89% akcji banku.