"Z dużym optymizmem patrzę na perspektywy Edisona w kolejnych kwartałach. Pod tym względem oczekuję w przyszłym roku dalszego wzrostu naszych wyników finansowych" - powiedział w rozmowie z ISBnews Kuciel.

Według niego, są ku temu realne przesłanki. Spółka pozyskała w ostatnim czasie do obsługi nowych uznanych klientów, jak np. sieci: Castorama, Mediaexpert, delikatesy Alma Market czy Komputronik.

"Tym samym nasze przychody miesięczne wzrosną o 40 tys. zł, co w skali roku daje wzrost sprzedaży o blisko 0,5 mln zł. Dodatkowo już od stycznia uruchamiamy niewielki oddział w Warszawie, co na pewno przełoży się na kolejne nowe zlecenia z tego województwa, a także docelowo z północy kraju np. z rejonu Trójmiasta" - wyliczył Kuciel.

Prezes dodał, że po trzech kwartałach tego roku Edison odnotował 0,7 mln zł zysku netto przy ponad 1,7 mln zł przychodów ze sprzedaży. Przed rokiem było to odpowiednio: 0,13 mln zł straty i 1,4 mln zł przychodów.

"Ostatni kwartał tego roku utrzyma pozytywne tendencje. Planujemy zakończyć go zyskiem netto i dalszym wzrostem obrotów" - podsumował Kuciel.

Edison oferuje rozwiązania wymiany dokumentów elektronicznych (w tym e-faktur) z partnerami na całym świecie oraz system umożliwiający archiwizację dokumentów w formie elektronicznej. Od 2012 r. spółka jest notowana na NewConnect. Blisko 66% udziałów spółki należy do giełdowego Powszechnego Towarzystwa Inwestycyjnego (PTI).