Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że Polska do tej pory nie miała "strategii wobec seniorów". Teraz ma się to zmienić.

W przedstawianym Radzie Ministrów projekcie poświęcono wiele uwagi zdrowiu. Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział między innymi dostosowanie opieki zdrowotnej do potrzeb osób starszych.Wyjaśnił, że celem są nie tyle nowe oddziały geriatrii a łóżka geriatryczne, które by się pojawiły na różnych oddziałach.

Także zachęcenie młodych lekarzy i pielęgniarek do wybrania specjalizacji geriatrycznej. Dodał, że dziś nie jest to popularna decyzja, o czym wie, bo sam jest lekarzem i o sytuacji często rozmawia z kolegami.

>>> Wkrótce świat będzie należał do seniorów. Czy gospodarka się do tego dostosuje? Przeczytaj więcej na ten temat.

Władysław Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że założenia polityki senioralnej do roku 2020 przewidują umocnienie pozycji osób starszych na rynku pracy.

Chodzi również o zauważenie ich jako szybko rosnącej, mobilnej i wymagającej grupy konsumentów. Inne kraje wprowadziły tak zwaną silver economy, Polska jeszcze nie - zauważył minister.

Według szefa resortu pracy, realizacja proponowanej polityki senioralnej na lata 2014-2020 zapewni także wsparcie pozycji rodziny wielopokoleniowej.

Polecamy też artykuł: Długość życia Polaków wydłuża się ekspresowo. To problem dla ZUS i NFZ