O akwizycji jako pierwszy poinformował serwis techcrunch.com. Nie podano wartości transakcji. Jak dowiedział się serwis Biztok, w ubiegłym roku firma e-Prototypy szukała inwestora, który za milion zł miał objąć kilkanaście proc. udziałów. W ubiegłym roku, jak podaje Biztok, e-Perspektywy miały ok. 4 mln zł przychodów.

Grzegorz Sworobowicz, współzałożyciel firmy, widzi wiele możliwości rozwoju na polskim rynku. „Dołączając do Materialise, będziemy mogli zaoferować naszym klientom dostęp do jeszcze lepszych usług i technologii druku 3D” – mówił Sworobowicz.

Firma e-Prototypy zajmuje się drukiem 3D w przemyśle, drukuje takie części, jak fragmenty lodówek czy części autobusów. Jej klientami są m.in. Bosch, Electrolux, Indesit, Zelmer a także PZL Świdnik.

Ruch belgijskiej spółki to kolejny krok na drodze konsolidacji przemysłu druku 3D w Europie Środkowej. Wcześniej belgijska Materialise przejęła czeską firmę o podobnym profilu Usti Nad

>>> Grupka młodych informatyków spod Olsztyna zbudowała drukarkę 3D, dzięki której niedługo każdy z nas będzie mógł sobie samodzielnie, w parę minut, zrobić np. buty. Albo filiżankę do kawy. Czytaj więcej